Odpojení od kotelny

Vložil campos, 27. Květen 2010 - 20:27 ::

Dobrý den. Chtěl bych se na něco zeptat.Už se to tady sice probíralo,ale názory baly různé,tak bych chtěl další radu.Bydlíme v panelové bytovce o 6 bytech.4 byty jsou 3+1 a zbylé 2 byty jsou 1+1.V létě jsme se se souhlasem ostatních nájemců odpojili od společné kotelny.Jelikož bydlíme v přízemí,vedou nám bytem stoupačky ve třech místnostech.Tudíž můj dotaz směruje,jestli musím něco platit za topení a pokud ano,tak kolik.Ale musím podotknout,že stoupačky,které mám v bytě jsou tepelně izolovány a navíc je kolem nich po celé délce kaslík ze sádroše.Tudíž z nich žádné teplo nepřijímám.Musím paltit i v takovém případě?Podle mě je blbost platit za něco,z čeho mi ani teplo nejde. Předem děkuji za nějaké rady a informace. Campos

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonymous, 27. Květen 2010 - 20:36

    Vás bych chtěla mít v domě.

    Vložil campos, 28. Květen 2010 - 13:33

    Milý anonyme.Chtěl bych vidět Vás,kdyby jste byl na našem místě a viděl,co se tady děje a proč jsme se odpojili.

    Vložil Kratusin, 29. Květen 2010 - 12:26

    Pokud se odpojite a ostatni bytove jednotky kolem Vas jsou vytapene, tak je castecne vytapena i Vase bytova jednotka pres steny Vaseho bytu. Ostatni vlastnici bytovych jednotek od Vas mohou pozadovat prispevek na vytapeni. Navic se odpojenim narusila rovnovaha vytapene soustavy, takze muze byt pozadovano uhrazeni nakladu za nove nastaveni otopne soustavy. Je to dost slozita situace a asi jste si pridelali vic problemu, pokud budete mit trochu vic premyslive sousedy.

    Vložil Anonymous, 27. Květen 2010 - 20:38

    Obalila jsem si radiátory kaslíkem ze sádroše. Je blbost platit za něco, z čeho mi nejde teplo. Místnost je tak bez radiátoru. Na obalení není třeba žádných souhlasů.

    Šetřím.

    Vložil vladislav, 28. Květen 2010 - 8:12

    I v našem SVJ se našel „šetřil“,který uváděl, že netopí radiátory.Při odpočtu skutečně neměl spotřebované žádné dílky.Protože platba je dlousložková, zaplatil „pouze“ svůj podíl z podlahové plochy a za spotřebu neplatil nic.Částka,která mu vyšla k platbě byla taková, že již vícekráte „nešetřil“,ale topil podle potřeby.Nevím, co se dělo s výše uvedenou , možná by stálo za to,sdělit,zda na svúj nápad doplatila?

    Vložil PeDuPles (bez ověření), 28. Květen 2010 - 10:39

    Já bych tyhle netopiče, co si myslí, jak nic nespotřebovali a tudíž by neměli nic platit, nejraději zavřela na týden do volně stojícího (a klidně zatepleného) objektu v desetistupňovém mraze, aby mi předvedli, jak si to tam zadýchají a vytopí počítačem a ledničkou aspoň na 20°C. Oni by brzo pochopili, kolik tepla kradou z okolí.

    Vložil campos, 28. Květen 2010 - 13:32

    Milý pane.My jsme si zavedli svoje vlastní topení z přírodního kamene a jsme naprosto spokojeni.Nedá se to srovnat s topením na uhlí,ale teplíčko je parádní.A navíc jsme šetrnější k životnímu prostředí a to si myslim je lepší než topit uhlím.Také nevím,proč bych měl mrznout.V bytovce na chodbách stejně žádné topení není a v zimě je tam snad i pod nulou,takže nevidim důvod,odkud bych měl brát teplo…Co mi ted na toto povíte?

    Vložil PeDuPles (bez ověření), 28. Květen 2010 - 18:24

    Kopíruji ze stránek ČEZu:

    V České republice se uhelné elektrárny Skupiny ČEZ podílejí na výrobě elektrické energie přibližně polovinou. 

    Jak tedy poznáte, že zrovna ta vaše elektřina NENÍ z uhlí?

    Vložil Jana T. (bez ověření), 28. Květen 2010 - 15:14

    Odkud berete energii pro „svoje vlastní topení z přírodního kamene“, když ne z uhlí, jak uvádíte?

    Děkuji za upřesnění.

    Jana T.

    Vložil campos, 28. Květen 2010 - 16:00

    Jsou to topné panely z přírodního kamene.Jsou na elektriku.Během chvíle se roztopí až na 90 stupňů a poté pěkně hřejou a hřejou… Mají termostat,na kterém si nastavíte teplotu a o víc se už nestaráta.

    Vložil Jana T. (bez ověření), 28. Květen 2010 - 16:51

    Píšete, že jste šetrnější k životnímu prostředí, než kdybyste energii brala z uhlí. Ptám se Vás tedy, odkud pochází energie, kterou vytápíte svoje přírodní kameny. Napsala jste zatím pouze, že nepochází z uhlí. Děkuji za upřesnění.

    Jana T.

    Vložil PeDuPles (bez ověření), 28. Květen 2010 - 18:33

    Pokud nemají kameny svůj vlastní obnovitelný zdroj energie, tj. pokud nejsou poháněny elektřinou z fotovoltaického článku na střeše, větrné elektrárny za domem nebo mlýnského náhonu pod domem, pak mají pravděpodobnost, že je energie z uhlí, zhruba jedna k jedné.

    Ovšem jak je majitel schopen poznat, z čeho byla vyrobena elektřina, která mu proudí do zásuvky, to opravdu netuším. Nebo naopak majitel kamenů nemá páru o tom, jak se elektřina vyrábí…

    Vložil edukace (bez ověření), 28. Květen 2010 - 16:49

    Tato informace na portálu tzbinfo dle mého názoru na „výhodné a levné“ topení elektřinou hovoří za vše :o)).

    Autor pan Ivan Mrkva se určitě nebude zlobit za rozšíření jeho poznatku:

    Autor: mrkva ivan Datum: 09.01.2010 21:07 Mám zkušenosti pouze s topením přírodního kamene. Spotřeba energie záleží na velikosti kamene a jakou silou ho vrhnete do vody. Nejdéle se topí placatý přírodní kámen, když ho vrhnete horizontálně.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".