Odmítnutí převzetí přeplatku za vyúčtování

Vložil Lenka Richterová (bez ověření), 30. Červen 2022 - 8:54 ::

Dobrý den,

prosím o radu, jeden vlastník bytu odmítá již druhým rokem převzít přeplatky z vyúčtování (jedná se už o vyšší celkovou částku). Napadlo nás poslat přeplatek poštou, ale tušíme, že jej schválně nevyzvedne, číslo účtu neznáme. Máte nějaký nápad.Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdenek 22, 2. Červenec 2022 - 22:39

  Dejte přeplatek do soudní úschovy – viz § 1953 občanského zákoníku a § 289–302 zákona o zvláštních řízeních soudních.

  Vložil Krupp, 1. Červenec 2022 - 18:32

  Paní Lenko, pokud nemáte nic ve stanovách, jak se tu kdosi neustále dotazuje, pošlete mu peníze jakýmkoliv prokazatelným způsobem. Napadlo mne platbou na účet, pokud jeho číslo znáte, nebo složenkou. Jestli je vyzvedne, nebo nikoliv, není váš problém. Třeba někoho dalšího napadne jiný způsob. Jirka

  Vložil Justitianus, 30. Červen 2022 - 11:12

  Aja i Účetní odpověděli nesprávně.

  Rozhodující je co je uvedeno ve stanovách o úhradách finančních částek. Má být vypláceno v hotovosti? Je stanoveno kde a kdy se výplata provádí? Nebo převodem na bankovní účet vlastníka jednotky? Má vlastník jednotky podle stanov povinnost oznámit SVJ číslo účtu na který mu mají být zasílány případné přeplatky? O tom všem jste nenapsala vůbec nic. Vy nevíte že existují stanovy SVJ?

  Přečtěte si stanovy.

  Přečtěte si stanovy.

  Přečtěte si stanovy.


  Justitianus

  Vložil Účetní (bez ověření), 30. Červen 2022 - 9:54

  Dotažte se vlastníka, kam (na jaké číslo účtu nebo na jakou adresu) si přeje peníze zaslat. Podle odpovědi vlastníka postupujte.

  Vložil aja (bez ověření), 30. Červen 2022 - 9:36

  Pošlete přeplatek poštou. Když si přeplatek nevyzvedne, je to jeho problém. Vy budete mít důkaz, že jste přeplatek poslali. To už jste měli udělat. Neznáte jeho číslo účtu. A jak tedy posílá peníze na účet svj? Vy nemáte účet, Vy nevíte, co je na účtu svj? Vy přijímáte a vyplácíte peníze v hotovostí? Vy jste tedy borci. U nás přijímáme platby a vyplácíme přeplatky výhradně přes účet svj.

  Vložil Krupp, 30. Červen 2022 - 18:27

  Ono existuje taky třeba SIPO. Pokud platí jeho prostřednictvím, číslo účtu neznáte. Jirka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".