Odměna statutárnímu zástupci SV

Vložil Anonymous, 31. Březen 2008 - 9:18 ::

Dobrý den, jsem statutární zástupce společenství vlastníků a důchodce zároveň. Pobírám odměny za tuto činnost.Dozvěděla jsem se, že bych měla nově začít platit i zdravotní pojištění.Můžete mi prosím poradit, jestli se tato zpráva zakládá na pravdě a popř. kde se o tom dozvím více. Děkuji. Monika

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 1. Duben 2008 - 0:00

  Obecně: Žádám tazatele, aby před položením otázky využili možnosti funkce HLEDAT vpravo nahoře (v dotazovaném případě např. zdravotní pojištění). Některá témata jsou tu opakovaně diskutována, ale nic nového nepřináší, pouze se zahlcuje server. Pozor ale na datum odpovědí, česká legislativa je ve velkém pohybu a starší příspěvky již v současné době nemusí platit.

  Konkrétně: Protože zdravotní daň se týká všech statutárů a může být sankcionována, dovoluji si (bez dovolení) přetisknou cizí příspěvek z 3/2008:

  "Členové výborů a zdravotní pojištění 10.3.2008 , Zdroj: VZP Platí se z odměny člena výboru společenství vlastníků jednotek zdravotní pojištění?

  Od ledna 2008 je skutečnost, zda z určité činnosti plynou příjmy zdaňované podle § 6 zákona o daních z příjmů, rozhodující pro posuzování vzniku a zániku zaměstnání. Proto pokud členům výboru plynou nebo by měly plynout příjmy ze závislé činnosti a funkčních požitků podle § 6 zákona o daních z příjmů (a to zmiňované odměny členům výboru jsou), jsou považováni od 1. 1. 2008 pro účely zdravotního pojištění za zaměstnance. S tím souvisejí i povinnosti jejich „zaměstnavatele", tedy daného společenství vlastníků.

  I přesto, že odměny budete pobírat nepravidelně, musíte být po dobu výkonu funkce, z níž vám plynou odměny, přihlášeni u zdravotní pojišťovny jako zaměstnanci a také musí být přihlášeno Společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ) jako zaměstnavatel.

  Společenství vlastníků jako zaměstnavatel má povinnost přihlásit své zaměstnance do osmi dnů od vzniku zaměstnání (tzv. oznamovací povinnost). Dnem vzniku zaměstnání je v tomto případě nepochybně den zvolení do výboru. Jestliže členové výboru SVJ byli ve funkci již v roce 2007, musí být od 1. 1. 2008 přihlášeni jako zaměstnanci a taktéž musí být přihlášeno SVJ jako zaměstnavatel.

  Oznámení je třeba provést u všech zdravotních pojišťoven, u kterých jsou členové výboru SVJ pojištěni. V každém měsíci je pak zaměstnavatel povinen předkládat každé zdravotní pojišťovně, u níž jsou evidováni jeho zaměstnanci, formulář Přehled o platbě pojistného a odvádět pojistné. Pokud členům výboru v některém měsíci není zúčtována žádná odměna a jde o osoby, které nemusí dodržet minimální vyměřovací základ (např. poživatelé důchodu, OSVČ platící zálohy vypočtené alespoň z minimálního vyměřovacího základu apod.), odevzdá zaměstnavatel údaje o nulovém vyměřovacím základu a nulovém odvodu pojistného.

  K přihlášení u VZP lze použít formuláře pro zaměstnavatele, které jsou zveřejněny na internetových stránkách v sekci pro plátce. Jsou to Přihláška zaměstnavatele a Hromadné oznámení zaměstnavatele. Také je nutné měsíčně zasílat zdravotní pojišťovně Přehled o platbě pojistného. Ke všem formulářům je na internetu poučení a návody k vyplnění. viz (http://www.du.cz/…)"

  Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

  Vložil JarekSVJ, 31. Březen 2008 - 15:20

  Vážená Moniko, bohužel zločinci z ODSS ještě víc šikanují lidi co bydlí v panelových nebo bytových domech. šIKANUJÍ JE VÍC než za vlád ČSSD, osobně zastávám názor : mrtví ODSSÁK DOBRÝ odssák. POKUD SI NĚKTEŘÍ přispěvovatelé včetně ADMINA myslí že nemám pravdu ohledně šikanování obyvatelů bytových domů státní správou(což nebylo ani za HITLERA) – mají možnost vysvětlit…A LOGICKY ZDŮVODNIT… PS: proč vlatník rodinného domku neplatí zdravotní pojištění z toho, že si opravuje domek, jeho „stará“ mu dá na pivo , kde to jsme … Modré svině

  Vložil Anonymous (bez ověření), 31. Březen 2008 - 18:13

  Souhlasím s panem JarkemSVJ, vlastník rodinného domku by měl platit zdravotní a sociální daň. Domnívám se, že by tak měl činit dobrovolně, když mu to zákonodárce zapomněl uložit.

  Gustav

  Vložil JarekSVJ, 31. Březen 2008 - 18:49

  podle disidenta ,vlastizrádce a lízače dášininýho pohlaví havla – žijeme v králikárnách , podle toho se k nám naši vládci a je jedno jestli modří nebo rudí chovají… Jsme hňupi…

  Vložil Kostas, 31. Březen 2008 - 14:49

  I kdyz jste duchodce ,presto Vam nic nebrani k tomu aby jste si prohlidla diskusi a nezakladala nove vlakno.....uz je to tak …je to pravda…priste se polepsete!!:)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".