Odměna správci v hotovosti.

Vložil Milan. (bez ověření), 17. Září 2015 - 12:31 ::

Dobrý den. Neví prosím někdo jaký je správný a zákonný postup při platbě odměny pro správce domu?Mám namysli finanční částku správci,za telefon,benzin,a finance za drobné opravy,žárovky a podobně.Bylo nám to vždy strháváno z peněz za platbu vody a plynu které jsme posílali na účet firmě která nám dům spravuje a dělá účetnictví.Nyni chce tuto částku správce od každé rodiny na ruku v hotovosti,bez vydání potvrzení a řádného paragonu.Je tento postup správný?Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil janica, 17. Září 2015 - 18:25

  Se správcem, který dělá SVJ i účetnictví, by měla být sepsána smlouva, ve které má být uvedeno, jaké služby se poskytují a také výše jeho odměny. Tato odměna by měla rozpočítat a být v měsíčním předpisu vlastníků. My to máme za byt. V této odměně by správce měl počítat s náklady na benzín, telefon, administrativní potřeby apod. Jiné jsou náklady na opravy v domě, nákup žárovek, apod. Všechny tyto záležitosti musí být dokladovány v účetnictví. Pokud je nakoupí za hotové, každý prodejce vystaví paragon s razítkem nebo fakturu. Částka se vyplatí hotově z pokladny nebo se faktura proplatí z účtu. Stejně tak drobné opravy. Za plyn asi platíte zálohové platby a za vodu faktury za odběr vody asi? Raději byste měli si najít rychle nového správce nebo si dělat správu sami a najít si účetního. Co se děje, to hraničí s pořádným průšvihem. A vybírání hotovosti bez stvrzenek na nějaký účel, to je podvod.

  Vložil Nataša, 17. Září 2015 - 15:48

  Myslíte tím správcem externího správce, který má s vaším SVJ sjednanou mandátní smlouvu?

  Vložil Petr, 17. Září 2015 - 17:15

  Platit benzin a telefon, drobný materiál, opravy z peněz na vodu a plyn rozhodně nelze. A rozhodně žádnou platbu (nejenom v tomto případě) bez stvrzenky. Třeba jen proto, že by přišel druhý den znovu, že jste mu to ještě nezaplatili.

  Ptát se, zda opačný postup je správný, je hloupý.

  Vložil PavelII (bez ověření), 19. Září 2015 - 9:54

  částky za režijní výdaje je ovšem také nesmysl. Chápu, že se dotyčný chce vyhnout agendě, která se musí vést. Vést knihu jízd, shromažďovat jízdenky a účty za telefon, papír do tiskárny atd. při celkovém nákladu cca 5000 kč/rok se nikomu nechce. My jsme to vyřešili paušalizací nákladů, která měla v době vzniku určitá pravidla a ty jsme dodrželi. Odměna je ovšem něco jiného.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".