Odměna pověřeného vlastníka

Vložil maruška (bez ověření), 30. Leden 2018 - 16:43 ::

Dobrý den! koupila jsem si byt v domě,kde je pověřený vlastník,bez kontrolního orgánu,říká se mu předseda.Pan předseda dělá i účetnictví.Co mě překvapuje,že na účet se mu posílá odměna,pověřený vlastník 2 000,–Kč a odměna účetní 1 000,–Kč.Vzhledem k tomu nerozumím proč si na účet nenechává posílat jednotnou částku 3 OOO,–Kč.Prosím o sdělení jestli pan pověřený vlastník jedná podle zákona.

DĚKUJI MARIE

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 30. Leden 2018 - 23:47

  Maruško – jak nádherné jméno… vše o odměně vašeho předsedy by se mělo vyčíst ve vašich stanovách popř. v zápisech rozhodnutí shromáždění…

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 30. Leden 2018 - 18:42

  Proč vás překvapuje něco, na co má právo, jak na odměnu, tak za vedení účetnictví. Ano, máte pravdu, nerozumíte tomu. Viděla jste zápis jak se hlasovalo na shromáždění o odměně a jakou má smlouvu ohledně vedení účetnictví?
  A představte si, že každá částka mu může jít na jiné bankovní konto, i u jiné banky. Proč vám to ale vadí? Můžete se ho ostatně zeptat proč tak činí. Co není zakázáno … nebo pokud to někdo nepráskne.

  Vložil JaVa, 30. Leden 2018 - 18:24

  Milá paní Marie.Název jednočlenného statutárního orgánu SVJ-„pověřený vlastník“, se dle NOZ již sice nepoužívá,

  § 1205/89/2012 Sb.,

  Orgány společenství vlastníků

  (1) Nejvyšší orgán společenství vlastníků je shromáždění. Statutární orgán je výbor, ledaže stanovy určí, že je statutárním orgánem předseda společenství vlastníků.


  ale přesto si myslím,že váš předseda SVJ, žádný zákon neporušuje.Těch 2000 kč.,je jeho odměna za výkon funkce předsedy SVJ a těch 1000 kč,je velmi nízká mzda, za smluvní vedení účetnictví právnické osoby SVJ.Nevím, kolik bytových jednotek vaše SVJ má,ale pokud to váš předseda zvládá, včetně profesionálního vedení účetnictví,tak vám ho většina malých SVJ, může pouze závidět.

  Přeji hezký zbytek večera.JaVa

  Vložil Pavel II (bez ověření), 31. Leden 2018 - 16:04

  kolik jednotek předseda obhospodařuje aby se dala posoudit přiměřenost a to v dotazu nezaznělo. Ovšem nejpodstatnější na tom je, že se na částkách dohodli vlastníci. Ovšem pokud by to paní chtěla dělat sama třeba za polovinu je zbytečné sem psát a raději tuto dobrou zprávu všem spoluvlastníkům oznámit. Jistě budou rádi.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".