odkup společných prostor -vyrovnání

Vložil Věra Hejlíková, 13. Červenec 2016 - 15:45 ::

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem a prosím moc o radu. Bydlím v domě o 8. bytových jednotkách. Nyní se na nás- ostatní majitele bytů obrátil nově přistěhovaný soused, že by měl zájem o odkup společných prostor, které sousedí z jeho bytem, jedná se o půdu nad jeho bytem. Víceméně nevyužívaný prostor. Tento soused si chce v tomto prostoru vybudovat další obytnou místnost. Nikdo z nás nebyl proti, ale já mám nejasnost v tomto: Soused navrhl kupní cenu, která mu byla většinou majitelů schválena a dále většina majitelů schválila( hlasováním), že peníze takto získané, odevzdá SVJ na fond oprav. Nutno poznamenat, že každý z majitelů vlastní odpovídající podíl společných prostor( tyto prostory nevlastní SVJ !!!) Já jsem po té namítla, že by měl odevzdat odpovídající příspěvek onen dotyčný soused, který si prostor odkupuje. Co myslíte, jsem v právu ? On se brání tím, že on přece také vlastní část společných nebytových prostor. Ale já říkám, že sice ano, ale on si je nechává a my ostatní je dáváme SVJ.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil evas, 18. Červenec 2016 - 15:09

  Odkup společných prostor – vyrovnání
  Tak mě to vrtá hlavou.. Půdní prostory jsou ve vlastnictví majitelů podle podílu. Jsou to tedy společné prostory. Takže peníze od souseda si rozdělíte vy jako majitelé bytů? Nepůjdou do FO? Takže pan soused by si peníze dával vlastně sobě? Pokud by šly do fondu oprav tak by musel dát také. Myslím.....??? Jak jste vypočítali částku, kterou po sousedovi požadujete? Byla dohodou nebo podle nějakých kritérií. Děkuji. E.S.

  Vložil loky (bez ověření), 13. Červenec 2016 - 18:42

  Máte pravdu, ale nelze to odkoupit, budete pravdeodobne muset udelat smlouvu o vystavbe nebo zmenit prohlaseni vlastnika. Peníze za prostor rozdělte dle podílu a pak ať se každý vloží na Příspěvěk na správu domu a pozemku, nikoliv na fond oprav a to i svůj podíl pán s půdním prostorem. Pokud to vloží do nějakého fondu tak to vlastně dává sám sobě a odkoupí to levlněji než jste se dohodli.

  Vložil Markétka (bez ověření), 13. Červenec 2016 - 21:04

  „Pokud to vloží do nějakého fondu tak to vlastně dává sám sobě“

  Výstižněji bych to nenapsala.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".