obtěžování majitelů bytů kouřem z cigaret

Vložil Monika (bez ověření), 13. Srpen 2015 - 14:19 ::

Máme v domě(jsme SVJ),majitele bytu, kteří jsou silní kuřáci.Kouří oba manželé včetně dospělé dcery od časného rána (6hod) do pozdního večera (klidně i do 24hod, o víkendech ještě déle).Většinou kouří z oken, takže kouř jde přímo do bytů nad nimi. Snažili jsme se o domluvu, například přestat kouřit alespoň v nočních hodinách,ale bylo nám řečeno, že si v bytě mohou dělat co chtějí.Stav je již neúnosný, protože se nedá vůbec větrat a pokud vyvětráme, máme v bytě nakouřeno jako v hospodě.Máte někdo s tímto zkušenosti? Jak bychom se mohli bránit? Děkuji za odpověď. Předsedkyně SVJ.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 14. Srpen 2015 - 20:07

  Máte o tom v OZ o obtěžování, ano, v bytě si mohou dělat co chtějí, ale ne mimo. Já mám sousedku pod sebou, když začne, tak prostě zavřu dveře od balkonu, horší bylo, když pořádaly sedánky na chodbě, to jsem na ně … Upozorněte n krát a pak na obec… to tam čmudí imrvér od 06 bez přestávky?

  Vložil Rozmy (bez ověření), 14. Srpen 2015 - 16:20

  Dejte si na parapet kytky a zalévejte je…hlavně, když si všimnete, že jde z oken pod vámi kouř…

  A teď vážně…práva jednoho člověka končí tam, kde začínají práva druhého, takže bych taky rád věděl, co s tímto případem může člověk dělat. jsem totiž v podobné situaci.

  Vložil Obtěžování (bez ověření), 13. Srpen 2015 - 14:28

  „si v bytě mohou dělat co chtějí“

  a to potud, pokud svou činností neobtěžují mimo byt.

  Vložil Lojza (bez ověření), 17. Srpen 2015 - 8:56

  Jste si jistej, že tyhle paragrafy platěj pro tenhle případ ? V důvodové zprávě k těmto § se řešej zvířata apod .. A co dělat, když kuřák bydlí v pronajatém bytě ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".