Nový zákon o účetnictví

Vložil Pavel, 16. Leden 2024 - 23:01 ::

Dnes byl v EKLEPu zveřejněn návrh nového zákona o účetnictví.

Když pominu jeho nekvalitní zpracování, tak nejsou hotové prováděcí vyhlášky a doprovodný zákon, který má zajistit dopad do daní z příjmů.

Přitom je už 16.1. a plánovaná účinnost je od 1.1.2025.

Lhůtu mezi zveřejněním a účinností zákona lze odhadnout v týdnech. Lhůta sice má být delší než u Zdražovacího balíčku, ale aby se na tak zásadní změnu připravila praxe, bude velmi obtížné.

Hezký den!

https://odok.cz/…ORNCKKHGM1N/

  • účetnictví

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Zvědavý laik (bez ověření), 17. Leden 2024 - 9:54

Lze laikům jednoduše vysvětlit, v čem spočívá základní rozdíl v novém zákoně podvojného účtování oproti současnému stavu? Změní se něco od stavu znalostí získaného většinou účetních na obchodních akademiích?

A jaký bude dopad na účtování v SVJ/BD, zůstane rozdělení na ziskovky a neziskovky, nebo?

Vložil munst (bez ověření), 17. Leden 2024 - 10:06

To není zákon, to je politický blábol. Jaký to bude mít důsledek pro svj, to bylo první, co mě taky napadlo. Je úplně jedno, kdo to napsal. Ten, kdo to pouští do světa to tedy měl opravit, když ten před ním byl tak nemožný a napsal takové bláboly. A ještě se měl pochlubit, že to musel celé předělat. Zákon má být jasný, stručný a srozumitelný, jinak je to brzda společnosti. To pak budou opět hordy úředníků buzerovat lidi, protože si to budou všichni vykládat po svém.

Vložil § (bez ověření), 17. Leden 2024 - 11:03

„Zákon má být jasný, stručný a srozumitelný“ (Vložil munst (bez ověření), 17. Leden 2024 – 10:06)

Zákon má být jasný, stručný a srozumitelný.

Raději to zde zopakuji. Připomeňte to moudrému zákonodárci.

Zkoušel někdo kontaktovat svého poslance? Jak to dopadlo?

Vložil munst (bez ověření), 17. Leden 2024 - 11:10

Vy máte svého poslance? Já tedy ne, tak nežvaňte nesmysly.

Vložil ..... (bez ověření), 17. Leden 2024 - 1:23

Tato pětikolka chrlí jeden nesmysl za druhým. Domnívá se, že spasí tuto republiku. Co tuto republiku, ona se domnívá, že spasí svět. Akorát vyrábí chaos a potencionálně vede stát ke krachu. Do účetnictví bude taky patřit Individuální zpráva o udržitelnosti, je tam podrobně popsané, co musí obsahovat. Papíry, papíry, papíry, kecy, kecy, kecy. Skutek utek. Na to bude potřeba celé zástupy účetních, schopných vytvářet požadované kecy. Jak jsme vůbec mohli fungovat před pětikokou. Návrh zákona má 100 stán. A není to málo Antone Pavloviči?

Vložil Písař (bez ověření), 17. Leden 2024 - 11:07

„Návrh zákona má 100 stán“ (Vložil ..... (bez ověření), 17. Leden 2024 – 1:23)

Písař je placený od počtu úderů (normostran). Kdo někdy něco psal, to zná. Kdo nikdy nic nepsal, nastuduje pojem normostrana, resp. odměňování za normostranu (korektury, překladu, rešerše, autorského textu, …).

Třeba cena za diplomovou práci bývá 50 000 Kč.

Vložil Hugo (bez ověření), 17. Leden 2024 - 9:56

Ale ten zákon se přece začal psát dávno před současnou vládou. Jsme snad na odborném serveru, tak trochu korektnosti, k čemu jsou dobré tyto vaše výšplechy?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".