Nový občanský zákoník a hlasování

Vložil Ribanna, 2. Duben 2014 - 19:14 ::

Dobrý den, chtěla jsem se poradit-na svolané schůzi SVJ se bude volit.Většina členů uvažuje,že opět zvolí stejného pověřeného vlastníka jako předtím-vlastně tedˇje to tuším předseda společenství.Sta­novy jsou standartní,zatím se neměnily,ale nevíme zda podle nového OZ stačí souhlas shromážděných vlastníků-nadpoloviční většina,či se musí vyjádřit všichni?Neradi bychom dělali něco co nebude platné.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lan (bez ověření), 25. Duben 2014 - 10:08

  Dobry den, co vy na to? SVJ zalozeno 08/2010 dle ZoVB, … shromazdeni 02/2014 u jednoho bodu usneseni-nakup a instalace novych balkonu na bocni stenu domu – je v zapisu: Usneseni nebylo pritomnymi vlastniky prijato 100% z celku, ale bylo prijato 75% z celku. Stavebni urad pozaduje jednoznacnejsi vystup v zapisu, cit.: "a) Chybí jednoznačně formulovaný závěr, který by měl znít takto : Usnesení bylo přítomnými vlastníky přijato, a to 75 % hlasů všech vlastníků.

  1. Z průběhu hlasování dále vyplývá, že pro přijetí návrhu bylo 89,1 % z celkového podílu vlastníků, ale v závěru je psáno, že usnesení bylo odsouhlaseno 75 % z celku. Zde je zásadní rozpor. Takto zapsaný zápis o hlasování je nejednoznačně formulovaný, je v rozporu se skutečným průběhem hlasování a tudíž napadnutelný." konec cit.

  A ted vlastni dotazy:

  • jak je to s prepisovanim zapisu ze shromazdeni, lze to?
  • konci 3 mesicni lhuta pro odvolani, prodlouzi se zmenou zapisu o dalsi 3 mesice?
  • ve stanovach maji „V pripadech, kdy je podle zakona o vlastnictvi bytu potrebny souhlas vsech clenu spolecenstvi (par.11, odst.5 a par.13, odst.3) muze byt tento souhlas vyjadren jednotlivymi cleny spolecenstvi take mimo schuzi shromazdeni…“

  S. urad na osazeni balkonu pohlizi jako na, cit. „stavební úpravou, a zároveň modernizací“ a staci mu 75% (viz metodika MMR k st. zakonu 2013 – pudorys stavby, odst.7) , jak je to ale se zmenou vzhledu stavby? Odkaz ve stanovach je, ale stavebni urad k nemu neprihlizi… A nebo je tento odstavec v rozporu s NOZ?

  Diky za nazory. (Mi)lan

  Vložil lake, 2. Duben 2014 - 19:28

  Nechcete dělat něco co nebude platné. Ale směřujete k tomu. Střílíte od boku, že statutární orgán bude volit nadpoloviční vetšina přítomných, nebo všichni.

  Obojí je špatně. Není přece problém abyste nahlédla do vašich stanov a přečetla si v nich jakým kvórem se volí statutární orgán.

  Proč do toho pletete NOZ? Ten se o vašem SVJ nezmiňuje ani slovem. Nebo snad vaše SVJ vzniklo zápisem do rejstříku po 1.1.2014 a vztahuje se na ně část NOZ o bytovém spoluvlastnictví?

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".