nový chodník 30 cm nad původní úrovní

Vložil lenulakr (bez ověření), 18. Únor 2020 - 15:41 ::

Je nějaké řešení? Město buduje nový chodník zvýšený o 30 cm, tím se nám značně ztížil přístup do domu. Řešením prý jsou jedině 2 schody před brankou, případně vyspádování chodníku na našem pozemku v délce 4 m s převýšením 30 cm směrem k chodníku. S tím by souvisela úprava vchodové branky a plotu, což je pro nás jako majitele bytů vcelku neuskutečnitelné. V současné době řešíme odpad do kanalizace a připojení ke kanalizaci v sousední ulici – asi 600 000,– Kč, tak na další úpravy již nemáme finance. Navrhovali jsme, aby vchod brankou řešili jako vjezdy do domů, ale to prý nejde – neodpovídá normě. Prosím,nemáte nějaký schůdný nápad? Dík qauq

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Únor 2020 - 20:04

  které sousedí s pozemkem, kde probíhá stavební úprava pak jste účastníkem řízení a mohl jste podat námitku v průběhu řízení. Pokud by Vás SÚ opemenul můžete podat námitku okamžitě, ideálně před pravomocnou kolaudací. Účastníkem je každý spolumajitel pozemku nikoliv SVJ. Nikdo to za Vás neudělá.

  Vložil Justitianus, 18. Únor 2020 - 23:01

  Nějaké řešení by bylo, ale nejspíše jste je „prošvihl“. Předpokládám, že úprava chodníku se změnou nivelety byla schválena ve stavebním řízení. V jeho průběhu jste mohl uplatnit své námitky. Byla k tomu stanovena nepřekročitelná lhůta. Kdo se nestará o svá práva, ten o ně přichází.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".