Novela vyhl. 194/2007 - vodoměry+ITN

Vložil kolemjdoucí (bez ověření), 21. Srpen 2014 - 17:02 ::

MPO zveřejnilo návrh novely https://apps.odok.cz/kpl-detail…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil RadekV, 22. Srpen 2014 - 7:14

  Novela umožňuje použití „kalorimetrů“, „poměrových indikátorů“ i „denostupňových teploměrů“.

  Z toho je zjevné, že zákonodárce je trotl a nemá žádný „záměr“ a jde jen o korupci. Uvedené metody nejen, že vedou k různým výsledkům, ale i motivují konečné odběratele i k opačnému chování.

  Vložil P_V (bez ověření), 21. Srpen 2014 - 17:17

  § 7a
  Vybavení přístroji registrujícími dodávku tepelné energie
  (1) V případě bytových domů... se vnitřní rozvod tepla pro vytápění... v každém bytě nebo nebytovém prostoru vybaví
  a) stanoveným měřidlem určeným k měření tepla nebo chladu podle zákona o metrologii v místě vstupu vnitřního rozvodu tepla pro vytápění nebo vnitřního rozvodu chladu do bytu nebo nebytového prostoru, pokud vnitřní rozvod tepla pro vytápění nebo vnitřní rozvod chladu vstupuje a zároveň vystupuje z bytu nebo nebytového prostoru v jednom místě, nebo
  b) zařízením pro rozdělování nákladů na vytápění, pokud vnitřní rozvod tepla pro vytápění vstupuje a vystupuje z bytu nebo nebytového prostoru v několika místech.

  Takže pokud máte v domě také malé byty - garsonky, které mají svůj jediný radiátor napojen skrz zeď na stoupačku u sousedů, nebo jsou v nejvyšším podlaží kde stoupačka končí, a tudíž mají přípoj jen v jednom místě, musíte tam prdnout kalorimetr, a pak dumat, k čemu vám ten drahý aparát bude, když všude jinde stačí dát indikátory.

  Vložil Lego (bez ověření), 21. Srpen 2014 - 20:38

  Nebude to zase tak jednoduche, nebot zrejme bude i nadale platit par 7 odst 4 vyhlasky c. 194/2007 kde je zakotvena povinnost instalovat indikacni techniku shodneho principu a provedeni u vsech spotrebitelu.

  Vložil P_V (bez ověření), 22. Srpen 2014 - 15:39

  Přesně tak, vyhláška si protiřečí. Nařídí vám namontovat měřidla různého typu a zároveň vám to zakáže. Jediný způsob jak tomu vyhovět, je namontovat oboje (vyhláška nezakazuje namontovat něco navíc) :-D

  Vložil RadekV, 21. Srpen 2014 - 19:22

  Nebo naopak, kalorimetr není nutný nikdy. V žádném bytě či nebytě vnitřní rozvod nevstupuje a zároveň nevystupuje zároveň jednou trubkou.

  Vložil P_V (bez ověření), 21. Srpen 2014 - 20:35

  „V jednom místě“, ne v jedné trubce, je tam psáno. Můžeme disputovat o tom co je „místo“, ale předpokládám, že se tím rozumí jedna souběžná dvojice trubek přívod+odvod. Stoupačka (2 roury) prochází od podlahy ke stropu, to jsou dvě vstupně-výstupní místa, nahoře a dole. V nejvyšším podlaží je to jen jedno místo.

  Nicméně na té Vaší připomínce něco je, ale v jiném smyslu. Pokud je stoupačková šachta součástí plochy bytu, tak i v případě, že byty mají jen jednu přípojku tepla, jde díky průchozí stoupačce o dvě místa a tudíž si kalorimetr dávat nemusejí. Kromě toho v nejvyšším podlaží :-)

  Chtělo by to ty vyhláškové specifikace ještě trochu vycizelovat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".