nové střešní okno v půdním bytě - schválení

Vložil Eva88, 19. Únor 2020 - 6:34 ::

Prosím o radu, jeden ze členů svj požádal o povolení přidělání nového střešního okna ve svém půdním bytě. Může mu to povolit pouze výbor nebo je nutné, aby se to odhlasovalo na shromáždění? Jsme nováčci ve výboru, tedy si trochu nevíme rady…děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Eva88, 19. Únor 2020 - 10:03

  Děkuji za rady. Stanovy jsem četla, tam samozřejmě je zmínka o tom, že v případě zásahu do společných částí, které potřebuje ohlášku, tak to musíme většinově schválit. Předsedkyně se již informovala na úřadě, za jakých podmínek bude potřeba ohláška. Nyní čekáme na podklady od majitelky, abychom zjistili, co tedy vlastně mají v plánu. Jen tedy to Prohlášení vlastníka musím ještě prozkoumat. Díky za tip.

  Vložil tata_FIDO, 19. Únor 2020 - 8:50

  předpoklámá, ž ese nejedná o výměnu stávajícího, ale instalace nového,kde nikdy nebylo. V tom případě se jedná o změnu vzhledu budovy a možný zásah do třeba i nosných konstrukcí, Zde bude jistě třeba stavební ohlášení , a souhlas většiny vlastníků

  Vložil Justitianus, 19. Únor 2020 - 7:35

  Jste-li nováčci ve výboru, tak si tedy v první řadě opatřete Prohlášení vlastníka budovy a samozřejmě stanovy vašeho SVJ. A co nejdříve si oba dokumenty přečtěte. Pořádně.

  Teprve pak – nenajdete-li tam odpověď – by mohlo mít smysl abyste zde položila Váš dotaz.


  Poznámka: Je třeba vždy rozlišovat soukromoprávní oprávnění (které stavebníkovi udělují spoluvlastníci domu) od veřejnoprávního povolení (které stavebníkovi uděluje stavební úřad podle Stavebního zákona).

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".