Nové stanovy a statutární orgán

Vložil Ribanna, 9. Září 2014 - 14:32 ::

Právě mi sdělil náš správce SV že v nových stanovách může být budˇ výbor nebo pověřený vlastník-nebo předseda?-Požádala jsem je o vzorové stanovy a tohle je jedna z otázek,které mi dal.Prý pokud bude v nových stanovách uvedený výbor a pak by se měl rušit a být jedna osoba statutárním orgánem,musí se vytvořit stanovy nové.Je to tak?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 10. Září 2014 - 10:56

  Ribanno,
  co Vám sdělil správce je pravdivé. Počet členů statutárního orgánu právnické osoby se od 1.1.2014 zapisuje povinně do rejstříku, viz § 25 zákona č. 304/2013 Sb. o veřejných rejstřících.

  Zapisované skutečnosti do rejstříku musí být v souladu s tím, co má právnická osoba uvedeno o statutárním orgánu ve svých stanovách (název orgánu a počet jeho členů). Takže si musíte vybrat jen jednu možnost. Totéž platí pro kontrolní orgán právnické osoby, pokud je stanovami zřízen.

  lake

  Vložil poradce (bez ověření), 10. Září 2014 - 5:36

  BLÁBOL

  Jste SVJ nebo SVBJ zapsané ve Obchodním rejstříku společenství ,nebo již v ve Veřejném rejstříku ??????? ( nové stanovy musí být až od roku 2017, pro Společenství ,které bylo schváleno přwed nabytím NOZ.)

  poradce

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".