nové - černé - el. zásuvky ve společných prostorech

Vložil autor888 (bez ověření), 7. Srpen 2012 - 14:47 ::

Při prohlídce málo navštěvovaných společných prostor byly objeveny kýmsi neoprávněně instalované zásuvky (vyvedené od stropního osvětlení) včetně zásuvky na motorový proud (vyvedené ve stěně poblíž rozvodné desky). Jak v takové věci postupovat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil elektroslužby, 21. Listopad 2013 - 17:16

  Kostiha Ivan RT- elektro. Služby havarijní non-stop servis 733 220 661. Pokud je to neodborně provedené a není na to výchozí revize ani PD. ODPOJIT!!!!

  Vložil Zdenek 22, 8. Srpen 2012 - 6:45

  Já bych se pokusil zjistit, proč, z jakého důvodu či k jakému účelu slouží. Možná, že ty důvody jsou docela dobré či pochopitelné a pak by stálo za to spíš se pokusit ty zásuvky při dodržení rozumných pravidel zlegalizovat, než je nemilosrdně demontovat.

  Vložil svjvmt, 7. Srpen 2012 - 20:56

  Demontovat. A to si toho nikdo nevšiml, to jsou ty prostory veřejně přístupné že si je někdo instaloval? Výbor nekontroluje stav prostor?

  Vložil Petr56 (bez ověření), 10. Srpen 2012 - 13:09

  Vase predstavivost je mala, predstavujete si nejspis jen to jedno SVJ co znate, to SVJ co vedu nepatri k nejvetsim v republice, ale vice jak 350 vlastniku, vic jak 300 jednotek a ted si predstavte rozsah spolecnych prostor domu, pouhe vyveseni zapisu na vsechny nastenky trva hodinu…A klice od spolecnych prostor nosim v piksle ktera ma asi 5kg. Takze ve vetsich SVJ bych se vubec nedivil, kdyby se „kompletni“ kontroly delaly 1×/2× rocne. Ale to je od tematu.

  Takebych nejdriv zjitil k cemu jsou urceny, nemusi to byt hned k cernemu odberu, treba to udelali remeslnici pri nejake oprave domu…

  Vložil salvador, 7. Srpen 2012 - 19:52

  Je tu možnost věc předat policii pokud máte za to, že vznikla škoda SVJ nelegálním odběrem elektřiny.(otázka zda se podaří někoho vypátrat). Nebo zásuvky nechat odpojit a uvést zařízení do původní podoby a neřešit odebranou elektřinu. Zkontrolujte stav elektroměru zda spotřeba je odlišná od předcházejících období, ať víte zda to bylo vůbec používáno. Mirek

  Vložil Jandus (bez ověření), 7. Srpen 2012 - 16:16

  Světelné a zásuvkové okruhy musí být oddělené. Objednejte si jednoduše elektrikáře, ať to, co není v souladu s normou, odpojí. Mimochodem, co o tom praví poslední revize?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".