Neusnášeníschopné shromáždění - platnost usnesení

Vložil moonz, 25. Duben 2018 - 9:32 ::

Ve veřejném rejstříku jsem nalezl zápisy, kde neusnášeníschopné shromáždění (jen 20% vlastníků) schválilo třeba účetní závěrku aj., připadá mi to divné, takto by třeba dva vlastníci mohli odvolat výbor, zvolit jiný (svůj) výbor a udělat další ...
- Ptám se tedy, je (ne)platné usnesení shromáždění vlastníků, které není usnášeníschopné?
- Je (ne)platné absolutně nebo je potřeba napadnout usnesení do 3 měsíců u soudu, a jak by to posuzoval soud, podle důležité záležitosti?
- Máte s tím někdo zkušenosti? Můžete někdo dát odkaz na judikát nebo spisovou značku kde se platnost usnesení neusnášeníschopného shromáždění probírala?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 26. Duben 2018 - 21:48

  má být vždy uvedeno zda bylo usnášeníschopné. Pokud není je zbytečné cokoliv schvalovat. Ovšem shromáždění se řádně koná nejméně jednou do roka a to, že se vlastníci nezúčastní není chyba předsedy nebo výboru. Neschválení účetní závěrky tedy také ne. Protože ji mají statutáři dodat Krajskému soudu tak ji prostě dodají. Ten totiž nezkoumá jestli byla nebo nebyla schválena vlastníky. Pokud by ovšem statutáři dali hlasovat o nějakém výdaji je toto hlasování neplatné. Neplatnost ovšem musí vyslovit soud a proto je třeba jej o to požádat. Jinak by totiž utráceli v tzv. dobré víře, že se nezúčastnění neozvali a mlčení znamená souhlas.

  Vložil JarekSVJ, 25. Duben 2018 - 12:52

  Proti jakémukoliv rozhodnutí shromáždění se můžete soudně odvolat… V SVJ se děje spousta divných věcí … jejich divnost je přímo úměrná s nezájmem vlastníků…

  Vložil R. (bez ověření), 27. Duben 2018 - 23:36

  Přečtěte si příběh paní Dity z roku 2015 (vyhledat „Dita“).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".