NESPOLEČNÝ PROSTOR

Vložil eliška (bez ověření), 27. Červen 2014 - 16:56 ::

Koupila jsem si přízemní byt SVJ,dům je přízemní,bývalý majitel provedl rekonstrukci ,výměna stropních trámů za železné,že si nad bytem chtěl udělat místnost,tak jsem do koupě šla,zjistila jsem si,že prostor v prohlášení vlastníka není,nebylo provedeno kolaudační řízení,prostor je bez přístupu,technik ani požární kontrola se nikdy nekonala, podala jsem oznámení pověřenému vlastníkovi ,že si v prostoru vybuduji místnost,bez žádného zásahu,nebo změn na prostoru.Pověřený vlastník mi sděli,že je to půda a musím žádat o souhlas dalších vlastníků a že mi vypočítá cenu za odkup,tak ted nevím kde je pravda půda jak tvrdí pov.vlast. nikde není vedena jako společný prostor.prosím o radu.ELIŠKA

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Martin 31312d Dvořák (bez ověření), 28. Říjen 2019 - 0:45

  Našli jste na webu SeznamSVJ.cz také vaše SVJ?

  Vložil lake, 28. Červen 2014 - 5:46

  Pověřený vlastník se mýlí, když hovoří o „odkupu“. Nelze prodat to, co ještě neexistuje. Smlouvou o výstavbě získáte právo stavby a teprve stavbou můžete pak něco nového vytvořit.

  Že půdu nenajdete zmíněnu v prohlášení vlastníka je bezvýznamné. Prohlášení vlastníka může být vadné, ostatně vadných je přibližně 95% všech prohlášení vlastníka (můj odhad). Druhá možnost je, že prostor pod střechou nebyl zkolaudován jako místnost „půda“ a proto v prohlášení není uveden.

  V žádném případě z toho nemůžete usuzovat, že byste snad měla právo zvětšovat podlahovou plochu Vaší jednotky o novou místnost bez smlouvy o výstavbě, ujednané se všemi vlastníky jednotek. Tak je třeba rozumět informaci od pověřeného vlastníka.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".