Nesouhlas s úhradou za údržbu zeleně

Vložil Anonymous, 7. Červenec 2009 - 18:14 ::

Dobrý den, mám nasledující dotaz: existuje způsob, jak se vyvázat z povinnosti úhrady podílu na péči o společnou zeleň?

Tuto v rozporu s domácím řádem využívají především majitelé psů pro venčení jejich domácích mazlíčků a důsledkem jsou psí močí spálené okrasné keříky, odumřelé rostliny a usychající trávník. Výbor na opakovaná upozornění nereaguje, chovatele psů nijak nepostihuje (údajně nelze prokázat, kdo konkrétní škodu způsobil) a namísto toho zcela nesmyslně vydává značné finanční částky na obnovu timto způsobem poničené vegetace, kterou následně rozpočítává mezi všechny členy SVJ…

Ještě doplním, ze s majiteli psů není žádná domluva možná.

Děkuji za Vaše tipy Tomáš

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 7. Červenec 2009 - 20:39

  Pokud se všichni vlastníci dohodnou na odlišném způsobu placení záloh nežli podle spoluvlastnických podílů, pak to máte vyřešené. Dohoda musí být písemná.
  Schůdnější je uplatnit na shromáždění společenství nějaký návrh na řešení: přestat investovat do obnovy vegetace, nebo naopak osadit trávník cedulí "psům vstup zakázán". Co si odhlasujete, to budete mít.
  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".