Neoprávněné užívání sklepní kóje, jak správně postupovat?

Vložil Pavla * (bez ověření), 4. Únor 2019 - 18:48 ::

Měla bych dotaz „jak správně postupovat v případě, že jeden ze sousedů neoprávněně užívá sklepní kóji v mém vlastnictví“. Několik let jsem vlastníkem bytové jednotky, ke které náleží 2 sklepní kóje, o jedné z nich jsem neměla tušení a na evidenčním listu k bytu jsem její existenci přehlédla, tudíž celou dobu platím za něco co užívá někdo jiný. 2 roky jsem se snažila vypátrat o kterou sklepní kóji jde a kdo ji užívá. Snažila se vše řešit dohodou, ale k ničemu to nevedlo, páč neoprávněný uživatel je členem výboru. Nyní kdy sklepní opravdu potřebuji jsem zašla na KN, abych si ověřila, že kóje není majetkem společenství, ale opravdu moje. Uživatele jsem prostřednictvím jiného člena výboru požádala o vyklizení, které slíbil, ale samozřejmě se tak nestalo, prý nic nedostali písemně. Nyní jsem tedy vyhotovila písemnou výzvu k vyklizení neoprávněně užívané věci s datem kdy má být sklep vyklizen. Ale jak správně postupovat pokud sklep vyklizen nebude? Mohu věci vzít a vyhodit? Mám požádat SVJ o určení zamykatelného místa k uložení věcí? Nebo věci ve sklepě zamknout a nahlásit nález, ale kam se taková věc hlásí? Děkuji za rady.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JaVa, 4. Únor 2019 - 19:11

  Zkuste tomu „kalouskovi“ vyčíslit pronájem „vašeho“ majetku", několik let zpětně.Částku lehce vypočítáte, z ceny pronájmu obdobných prostor v místě obvyklém.

  Pokud to je dokonce člen vašeho statutárního orgánu,pak mu totiž vůbec nepřísluší odvolávat se na neznalost znění PV.

  Připomeňte mu znění § 159 z.č. 89/2012 Sb.,

  Přeji Vám hezký večer.JaVa

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".