Neoprávněné užívání sklepní kóje, jak správně postupovat?

Vložil Pavla * (bez ověření), 4. Únor 2019 - 18:48 ::

Měla bych dotaz „jak správně postupovat v případě, že jeden ze sousedů neoprávněně užívá sklepní kóji v mém vlastnictví“. Několik let jsem vlastníkem bytové jednotky, ke které náleží 2 sklepní kóje, o jedné z nich jsem neměla tušení a na evidenčním listu k bytu jsem její existenci přehlédla, tudíž celou dobu platím za něco co užívá někdo jiný. 2 roky jsem se snažila vypátrat o kterou sklepní kóji jde a kdo ji užívá. Snažila se vše řešit dohodou, ale k ničemu to nevedlo, páč neoprávněný uživatel je členem výboru. Nyní kdy sklepní opravdu potřebuji jsem zašla na KN, abych si ověřila, že kóje není majetkem společenství, ale opravdu moje. Uživatele jsem prostřednictvím jiného člena výboru požádala o vyklizení, které slíbil, ale samozřejmě se tak nestalo, prý nic nedostali písemně. Nyní jsem tedy vyhotovila písemnou výzvu k vyklizení neoprávněně užívané věci s datem kdy má být sklep vyklizen. Ale jak správně postupovat pokud sklep vyklizen nebude? Mohu věci vzít a vyhodit? Mám požádat SVJ o určení zamykatelného místa k uložení věcí? Nebo věci ve sklepě zamknout a nahlásit nález, ale kam se taková věc hlásí? Děkuji za rady.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavla * (bez ověření), 7. Únor 2019 - 21:15

  Děkuji. S dokumentací při vyklizení počítám, jen s tím zabezpečeným prostorem k uložení to je samozřejmě problém. Ty jejich věci nemám kam dát a jejich osud mě v podstatě ani nezajímá. Nepředpokládám, že mi výbor nějaký takový prostor v paneláku nabídne, já sama žádný nemám. Cennosti tam jistě nemají na sklepě je dlouhodobě rozbitý zámek a ač je plný je v podstatě přístupný všem.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Únor 2019 - 21:49

  Písemná výzva doručená prokazatelně (s dodejkou) dotyčnému na jeho adresu s termínem pro vystěhování. Po tomto termínu požádat soud o nařízení vyklizení. Neoficiální cesta je zajistit si svědky, každou věc zdokumentovat a uložit do nějakého zabezpečeného skladu. Oznámit prokazatelně dotyčnému kde se věci nachází a dát termín pro odvezení. Riziko je pokud by se s Vámi soudil a tvrdil, např. že některá hodnotná věc byla vyměněna, poškozena atd. Také svědci mohou selhat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".