Neoprávněná instalace optických kabelů v soukromém nebytovém prostoru

Vložil Bertik007, 9. Leden 2013 - 17:18 ::

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat. V červnu 2011, konkrétně 8.června odstoupila z funkce předsedkyně a místopředsedkyně SVJ z funkce. (viz zápis ze schůze výboru). Ale 14.června 2011 tato bývalá předsedkyně podepsala smlouvu o umístění optických kabelů v nebytovém prostoru (půdě). Jedná se o kabely které procházejí z vedlejšího domu přes náš dům do dalšího domu. Po zvolení nového výboru bylo na shromáždění vlastníků jednoznačně řečeno, že smlouva je neplatná, jelikož paní xy…již nebyla předsedkyní a neměla žádný mandát k podpisu této smlouvy, ani to nebylo projednáno na shromáždění vlastníků. Instalací došlo i ke škodě na rámech oken, které firma provrtala za účelem protažení kabelů a dále navrtala nosné trámy za účelem upevnění kabelů. Nový výbor vyzval firmu k odstranění kabelů a uvedení do původního stavu. Firma toto odmítá a ohání se smlouvou, kterou uzavřela s paní xy.. bývalou předsedkyní.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil NAP (bez ověření), 3. Březen 2013 - 12:05

  Doplníte prosím i vaše pohnutky k řešení situace kterou popisujete? Činíte tak z obavy o svůj majetek, život.. Nebo se jedná jen o možnost zaúřadovat kterou jste drsně chopil za pačes? Opravdu mne to zajímá. Díky.

  Vložil lake, 11. Leden 2013 - 1:54

  V rejstříku jste jistě řádně zveřejnili kdo a jakým způsobem činí písemné právní úkony jménem SVJ. K tomu je ze zákona nutný podpis předsedy a jednoho člena výboru (viz § 9 odst. 13 ZoVB). Protistrana však smlouvu s podpisy dvou osob nemá. Údajná „smlouva“ je tedy od počátku neplatná.

  Dále je otázkou zda vůbec SVJ bylo ve věci legitimováno. Píšete, že smlouva se měla týkat „soukromého nebytového prostoru“, tedy jednotky. Není-li SVJ vlastníkem této jednotky, nemá oprávnění o ní rozhodovat ani uzavírat k tomu jakékoliv smlouvy. Údajná „smlouva“ je tedy od počátku neplatná.

  Jde pravděpodobně o vedení telekomunikační sítě na budově. Podle § 104 odst. 3 zákona č. 127/2005 o elektronických komunikacích se k tomuto účelu smluvně zřizuje věcné břemeno na nemovitosti, nebo se s vlastníkem nemovitosti uzavírá jiná smlouva. Bývalá předsedkyně SVJ však není vlastníkem nemovitosti. Nebyla tedy oprávněna takovou smlouvu uzavřít ani svým jménem, ani jménem SVJ. Údajná „smlouva“ je tedy od počátku neplatná.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".