Nemám rád pravidla

Vložil Člen SVJ (bez ověření), 28. Prosinec 2019 - 16:18 ::

https://echo24.cz/…istleblowery?…

Doufám,že se ozve ten, co nemá rád bonzáky!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ... (bez ověření), 30. Prosinec 2019 - 13:08

  Z jakého důvodu zde byly odstraněny slušné příspěvky???

  Vložil Vlastnice Yvonna (bez ověření), 30. Prosinec 2019 - 17:36

  Vraťte smazaná příspěvky. Nic neporušovaly.

  Vložil Tazatell (bez ověření), 28. Prosinec 2019 - 22:33

  Proč zde uvádíte směrnici, která se nevztahuje na SVJ?

  Vložil Anynomous (bez ověření), 29. Prosinec 2019 - 13:56

  Že větší správcovské, úklidové, dodavatelské atd. firmy budou muset kvůli zákonu o ochraně oznamovatelů zdražovat své služby nesouvisí se SVJ?

  Že výběrové řízení na zateplení domu může provázet korupce ze strany stavební firmy a výboru odhalená oznamovatelem z této firmy (Whistleblower) nesouvisí se SVJ?

  atd.

  Vložil Tazatell (bez ověření), 29. Prosinec 2019 - 16:00

  Máte pravdu v tom, že vše souvisí se vším. Nicméně závisí to na míře. Jakákoliv regulace nařízená vrchností z Bruselu nebo vymyšlená jejich zdejšími vládními poskoky, zvyšuje náklady dodavatelů. Ale to neznamená, že by se veškeré náklady měly přenášet na SVJ. Zvýšili vám dodavatelé cenu po zavedení EET, po zavedení GDPR, zavedení evidence skutečných majitelů, zrušení karenční doby atd.? Nám nikoliv. Nezvýší nám cenu ani naše externí účetní po zavedení povinného čipování psů i když má pejska a čipování se jí nelíbí. Vše záleží na míře. To stručně ke zdražování.

  Co se týká vaší druhé poznámky, tak se určitě zvýší počet udání, udání má u nás tradici už od dob nacistů a komunistů. Ale drtivé většiny SVJ se korupce netýká a proto se domnívám, že tato směrnice EU se SVJ primárně netýká, SVJ nemusí žádné nové regulační postupy zavádět. Někteří eurohujeři asi doufali, že směrnice se bude, obdobně jako nesmyslné GDPR, vztahovat přímo i na SVJ a oni budou moci udávat nějakému ústřednímu orgánu, co je v SVJ podle jejich názorů špatně. Není tomu tak a oni jsou smutní.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 30. Prosinec 2019 - 2:59

  Pokud se stále zvyšující náklady neprojeví v ceně, musí se projevit jinde, např. v kvalitě.

  Tato směrnice EU se týká také SVJ. Viz. možná korupce např. při zateplení domu atd. A to byla také reakce na příspěvek „Proč zde uvádíte směrnici, která se nevztahuje na SVJ?“, který po smazání ostatních, jako jediný zůstal.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".