Nefungující výbor a SVJ

Vložil Pavel Ondřej, 29. Duben 2008 - 11:44 ::

Vážení, rád bych se vás zeptal jakou cestou, tedy i právní, lze postupovat v případě zjištění, že si výbor SVJ po celou dobu své činnosti (od 2004) nevede zápisy z jednání, hospodaření je nepřehledné a zatím mi nedoložené. Zkrátka jedním slovem není vše tak jak je dáno stanovami. Přistěhoval jsem se do domu SVJ v roce 2007 a s ohledem na nechuť výboru SVJ předložit mi stav hospodaření za rok 2007, jsem se rozhodl, že s ohledem na neplnění mojich nároků, vycházejících ze stanov, budu odesílat peníze do fondu oprav na svůj nově zřízený účet, ze kterého budu zasílat včas peníze na předem oznámené rekonstrukce domu. Lze se domáhat předložení stavu hospodaření právní cestou? Co se stane když soud rozhodne, že je hospodaření SVJ nedoložitelné a tedy neprůkazné? Navíc neexistuje žádný písemný záznam, že by po 2 letech, od roku 2004, byla kdy provedená řádná volba výboru. Jak postupovat s člověkem, který vystupuje stále jako předseda a přitom již jím dlouho není? Je možné, aby se zadávaly zakázky na rekonstrukci domu ve výši nad 200 tis. Kč bez výběru mezi více stav. společnostmi? Předpokládám, že výbor zjišťuje a předkládá shromáždění různé alternace, které je pak schválí či neschválí. Přiznám se, že mne to v novém bydlení moc nebaví. Lidé tam mrmlají, ale veřejně nikdo nevystoupí…nechci být tím kdo je vede. Své práce mám dost. Chjooo.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil čtenář (bez ověření), 13. Duben 2013 - 10:02

  Vidím, že se nikdo za 5 let nezmohl na jedinou radu. U nás je situace podobná, předseda neplní svou funkci, nic neřeší, kašle i na úklid, schůze už nebyla 3 roky.

  Vložil Janaa (bez ověření), 13. Duben 2013 - 12:09

  A co Vám brání schůzi svolat, stát se předsedou a udělat pořádek ? A nebo jen umíte kritizovat ?

  Vložil Qwerty (bez ověření), 13. Duben 2013 - 10:39

  Ani neumíte vyplnit název příspěvku a jen skuhráte. Dřív by jste asi zašel na uliční výbor, ale nyní netušíte co máte dělat. Rad co s nefungujícím výborem je tu požehnaně, stačí číst. Ale původní tazatel s tím sám nechce nic dělat, jen prudí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".