nefungujici fond oprav a vedeni SVJ

Vložil Michal (bez ověření), 11. Únor 2017 - 10:45 ::

Dobry den, Chtel bych se zeptat – mame byt ve spolecenstvi, poctive platime vse, co se plati. Pred temer dvema lety se ve vsech bytech v celem dome menily vnitrni telefony (ty ke zvonkum) a jen k nam nikdo neprisel – byli jsme prokazatelne doma a cekali – ovsem protoze ten zvonek nefunguje, tak se nedozvonil (zrejme). Za celou dobu jsme nekolikrat upozornil predstavenstvo SVJ, ze na nas zapomneli, ovsem i po teto dobe a i pres upominani kazdy mesic, mi vedeni stale do oci tvrdi, ze jsem jim nikdy nic nerekl. Nekonaji se ani zadne schuze – presto, ze mame ve stanovach, ze se musi delat minimalne jednou rocne. Chtel bych poradit jak mohu postupovat. Nechci opravovat zvonek (menit) za sve penize, kdyz platim do fondu oprav a mam na to narok stejne jako ostatni. Dekuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil puvodni tazatel Michal (bez ověření), 11. Únor 2017 - 16:23

  Dobry den, dekuji vsem za radu. ANo plan oprav bych chtel, ale nase SVJ zadny neudelalo, neni ani zadny rozpocet a za posledni dva roky nebyla ani jedna schuze… Lze nejak pozadovat toto? Aktualne ve stanovach je, ze rozpocet a plan oprav se musi delat kazdy rok a alespon jednou rocne schuze, ale nedela se to.

  Vložil Magda3 (bez ověření), 11. Únor 2017 - 17:00

  Michale, přestaňte platit dlouhodobou zálohu a třeba výbor hejbne zadnicí a začne něco dělat.

  A nelekejte se mínusů, to jsou členové výboru jako je ten Váš.

  Magda

  PS Na to zda je telefon v prohlášení se koukat nemusíte. Pokud ostatní nový telefon z dlouhodobé zálohy zaplacený mají, tak je to celkem jedno. m.

  Vložil Neodbytný (bez ověření), 11. Únor 2017 - 14:43

  Na hrubý pytel patří hrubá záplata. Zvoňte každý den u předsedy výboru společenství a ptejte se, jak to vypadá s vaším požadavkem.

  Vložil Ludmila, 11. Únor 2017 - 15:42

  Zapomněl jste se zeptat, čí ten telefon je – to najdete v Prohlášení. Já bych na nic nečekala a nechala bych si telefon opravit a jestliže je telefon zapsán jako společná část domu, tak bych účet poslala SVJ k proplacení.

  Vložil Magda3 (bez ověření), 11. Únor 2017 - 14:42

  Michale, napiště doporučený dopis výboru a požádejte o termín na výměnu telefonu. Pokud Vám ho nedají, tak si ho kupte sám a ponižte si o to platbu do dlouhodobé zálohy.

  A nechte si předložit plán oprav, ať víte, na co skládáte zálohy. SVJ žádný fond oprav netvoří.

  Magda

  Vložil VN (bez ověření), 13. Únor 2017 - 11:58

  Ten telefon musí pasovat k celému systému. Není problém si sám od sebe koupit něco,co se ukáže jako nefunkční..

  Vložil Petr, 13. Únor 2017 - 11:44

  podívejte se na wwwinfomfcr.cz/ares nebo (přes IČO) rovnou na veřejný rejstřík www.justice.cz na základní informace o vašem SVJ (platnost mandátu). Třeba tam jsou dokonce uložené účetní závěrky.

  Spíše než o zvonek bych se zajímal o řádné vyúčtování dle NOZ příspěvků správy a vyúčtování záloh služeb (zvláště vyúčtování vody), o dluhy apod. Můžete také dle NOZ žádat aby výbor sdělil jméno a adresu té paní se psem z II. patra.

  Nefunkční výbor a shromáždění lze řešit svoláním shromáždění dle NOZ (požadavek jistého počtu vlastníků).

  Pochybuji, že zvonek je exaktně popsán jako společná část domu (možná jako elektrické zařízení).

  Máte vůbec k dispozici Stanovy a Prohlášení ?

  Nastudujte si NOZ od § 1158, k tomu co je o schůzích spolku od § 248 a zajímejte se dle NOZ o jak „osoba odpovědná za“ … (t.j. SVJ) hospodaří.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".