"Neexistující SVJ"

Vložil Zlaťák, 24. Leden 2022 - 20:19 ::

Dobrý den, omlouvám se za opakující se dotaz, ale jsem ztracen.

Jsme bytový dům o 19 jednotkách (18 majitelů). Původně se jednalo o družstevní dům, ale v současnosti jsou všechny jednotky převedené do osobního vlastnictví. Družstvu už nepatří ani 1m2. SVJ nikdo v domě dosud neřešil. Družstvo funguje dosud jako samozvaný správce a nemá chuť na tom něco měnit. Při dotazu mi tvrdili, že SVJ dosud nevzniklo a vzniknout ani nemuselo. Žádné stanovy SVJ údajně neexistují, pouze stanovy a směrnice původního družstva.

Můžete mi poradit, kde bych mohl získat informace, jak to s (ne)existujícím SVJ ve skutečnosti je. Jak postupovat v případě snahy o případné založení SVJ?

Může to družstvo nějak blokovat?

Momentálně máme asi 0,5 mil Kč dluh,který by měl být cca za rok splacen. Ale to by snad neměl být důvod k blokování. To by snad mělo vyřešit nějaké přistoupení k dluhu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 24. Leden 2022 - 22:11

  Zlaťáku, jestli toto je „opakující se dotaz“, tak si tedy přečtěte co jsme odpověděli na ten první. Když jste nepochopil napoprvé, pak nemá cenu to znovu opisovat.

  O založení SVJ si přečtěte § 1200 zákona č. 89/2012 Sb.. Teprve kdyby Vám něco z toho nebylo jasné, mělo by smysl abyste položil doplňující dotaz.

  Justitianus

  Vložil Zlaťák, 24. Leden 2022 - 22:19

  Asi jsem odpovědi na moje otázky přehlídnul.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".