Nedostacujici vytapeni bytu ze strany SVJ

Vložil Ivana (bez ověření), 12. Prosinec 2019 - 16:23 ::

Vlastnim koncovy byt 1+kk,kde jsou v mistnosti 3 topná telesa,z toho poslední koncove teleso topi jen z vrchní cásti a dve telesa topi.Byt je vytápen centrálne. V tomto byte bylo vymeneno v r. 2017 koncove teleso,coz mi rekl domovník,ale zbytecne,problem je v regulacním systemu v kotelne,kde se byt nachazí.V roce 2018 bylo vse v poradku a v r.2019 se menila regulacní jednotka v kotelne,jelikoz si vlastníci ostatních bytu stezovali na vysoké platby za vyuctování.Po výmene regulacního systemu v r.2019 mam stejny problem ,koncove teleso topi jen z vrchní casti.Zádala jsem SVJ emailem a telefonicky domovníka o radne vytapení bytu, ale bohuzel zatim nereaguji,ze nemuzou nic delat.Je domovník kompetentní tento problem resit? Rika,ze s tim nemuze nic delat.Zálohy na vytápení platim do SVJ. Jak mam dale postupovat? Muzu pozádat o snizení plateb na vytapení pro SVJ?Najemnici si stezují,ze mam v byte zimu a není radne vytápen.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Josef Pepa (bez ověření), 14. Prosinec 2019 - 17:41

  A kdyz 2 telesa zavrete, roztopi se to treti?

  Neni zavzdusnene nebo ucpane, zasekly nebo moc omezeny ventil na koncovem radiatoru?

  Jinak zkontrolovat tlaky a omezovace prutoku…

  Vložil P_V (bez ověření), 12. Prosinec 2019 - 17:34

  Možná se zasekl termoventil na radiátoru a stačilo by jej po sundání hlavice rozhýbat. To by měl dělat někdo, kdo ví jak na to, a může zavřít hlavní uzávěr, kdyby se to nepovedlo. Také by u výboru měl být projekt na seřízení ventilů, takže i zkontrolovat, zda je na ventilech správně nastavené omezení průtoku. Nejen na tomto ale i na ostatních – pokud je na ostatních ventilech nastaven velký průtok, tak to může snižovat tlak.

  A máte zimu? Pokud máte v místnosti aspoň 20°C, tak se topí dostatečně.

  Vložil Vlastnice (bez ověření), 12. Prosinec 2019 - 21:36

  „Pokud máte v místnosti aspoň 20°C, tak se topí dostatečně.“

  Nikoliv. Nastudujte předpis, předepsané teploty jsou pro různé místnosti různé.

  Vložil P_V (bez ověření), 13. Prosinec 2019 - 15:48

  Hlavně že jste si to nastudovala Vy.
  Byt je 1+kk, čili obytná místnost.
  Vyhláška č. 194/2007 Sb.
  Obývací místnosti (obývací pokoje, ložnice, jídelny, jídelny s kuchyňským koutem, pracovny, dětské pokoje, aj.) 20°C

  Vložil Koupelny 24 °C (bez ověření), 13. Prosinec 2019 - 16:09

  „Koupelny 24 °C“ Vyhláška č. 194/2007 Sb.

  „Hlavně že jste si to nastudovala Vy.“ Nebuďte drzá.

  Vložil P_V (bez ověření), 14. Prosinec 2019 - 21:29

  O koupelně ale Ivana nepsala. Když psala že v místnosti má 3 radiátory, nepředpokládám že tím měla na mysli koupelnu :-O V koupelně se pro splnění normy instaluje nějaký ten topný žebřík nebo jiný přímotop.

  Vložil AsiTak, 14. Prosinec 2019 - 10:42
  1. „koncove teleso topi jen z vrchní casti.“ – to je ale projev dobře vyváženého topného systému!
  2. z posledního vyúčtování zjistěte měrnou spotřebu domu a vašeho bytu. Porovnejte tyto hodnoty a zveřejněte výsledek!
  3. Poskytovatel služby pouze dodává teplo, jak a na co a zda vůbec spotřebujete už je vaše volba.

  Vysvětlení
  Protože diskutující nezveřejnil měrné spotřeby domu a bytu nelze posoudit kolik tepla odebírá. Asi ví proč to tak neučinil, po zkušenostech z našeho SVJ na nedostatečné vytápění stěžují jednotky kde ukazatel měrné spotřeby jednotky je pod úrovni domovního průměru někdy pod hranici dolní meze korekčního intervalu a jsou korigovány na překročení dolního limitu. Tento stav lze dosáhnout jen zavíráním regulačních ventilu topení nebo nastavením na hodně nízké hodnoty. Pro posouzení oprávněnosti reklamace máme nejprve zkontrolovat, zda jednotka odebírá dostatečné množství tepla a pokud ano pak zkoumat vzniklé teplo v jednotce, a ještě za podmínek že odebrané teplo větráním není-li nevyužito pro vytápění.

  Vložil Tatiana (bez ověření), 21. Prosinec 2019 - 7:04

  Dobrý den, pročítám stížnost na nedostatečné vytápění místnosti, kdy topné těleso netopí po celé své výšce. Pán výše píše, že je to projev dobře vyváženého topného systému. Zásadně s ním nesouhlasím.

  Osobně jsem si prošla 3 letým martyriem s touto problematikou. Po vybudování nového zdroje tepla v našem domě došlo ke zvýšení nečistot v topném médiu a tyto nečistoty zanášejí termoregulační hlavice, které mají velmi malé otvory.

  Také mi to bylo vysvětlováno, že je to v pořádku a že těleso reaguje na okolní teplotu v místnosti. S tímto by sedalo souhlasit, pokud by bylo topné těleso nastavené na nižší výkon. Pokud je ovšem nastavené na maximální výkon, mělo by topit po celé své výšce.

  Letos na jaře mi konečně těleso opravili tím způsobem, že vyměnili ventil a termoregulační hlavici (2.500 Kč). Bylo nutné vypustit topné médium a otevřít systém. Situace se ovšem opakovala i letos v listopadu (soukromá rekonstrukce kuchyně v jiném bytě) a přestaly mi topit další 2 tělesa. Topili pouze ve vrchní cca 1/5 své výšky a to ještě velmi vlažně i přesto, že teplota média v potrubí byla mnohem vyšší. Pozvala jsem jiného opraváře a ten mi to dal do pořádku pouze tím způsobem, že vyčistil a seřídil termoregulační hlavice (750 Kč).

  Co mi ovšem vadí, je financování těchto oprav. Podle Nařízení vlády je celý topný systém společným majetkem v gesci SVJ. U nás se výbor o tyto věci vůbec nestará a nechává to na vlastnících bytu, abychom si našly svého opraváře a opravu zaplatili. Teprve jestli opravář napíše, že závada byla způsobena společnou věcí, SVJ zpětně proplatí opravu.

  Zajímalo by mě, jak to tedy je s opravami na topném systému. Kdo platí opravu závady, kterou svým zásahem způsobí jiný soukromý subjekt.

  Děkuji za vysvětlení a přeji vlastníkovi, aby mu někdo co nejdříve seřídil termoregulační hlavici. Nechápu, jak je možné, že tak triviální problém je schopno efektivně řešit tak málo lidí.

  Hezký den a příjemné vánoční svátky přeji všem diskutujícím ..

  Vložil ... (bez ověření), 21. Prosinec 2019 - 11:33

  Kdo způsobil závadu musíte prokázat. Pak můžete chtít náhradu. Madam, svj je soukroměprávní subjekt. SOukroměprávnímu subjektu vláda nemůže nařídit komu patří topný systém. Takže se laskavě podívejte do Prohlášení vlastníka. Máte moc jednoduchá řešení. Běžte do výboru a starejte se, pak možná pochopíte o čem to je.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".