Nedodržení termínu dokončení revitalizace domu.

Vložil Milan. (bez ověření), 2. Červenec 2012 - 14:26 ::

Dobrý den.Jedna nejmenovaná stavební firma nám opravuje bytový dům.Už nyní je jasné že nestihne dokončit práci v daném termínu který máme ve smlouvě.Všichni vlastníci chceme slevu,nebo nějakou finanční kompenzaci.Je povina firma tak učinit sama,nebo se musíme obrátit na soud.Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jandus (bez ověření), 2. Červenec 2012 - 14:44

  Jake sankce mate ve smlouve?

  Vložil jarazde, 2. Červenec 2012 - 20:53

  Stejné se stalo nám, protože jsme ve smlouvě měli uvedenou pokutu za nedodržení termínu byl postup jednoduchý.Po předání stavby jsme vyčíslili výši pokuty za nedodržení termínu (mimochodem skoro 35 000) a uhradili poslední fakturu ve výši požadované částky – 35 000 Kč.Pozor na vyčíslení a následné dohadování vícepráce a méněpráce,tam můžete také dost ušetřit (nám se podařilo "uhádat skoro 65 000)Musíte mít ovšem stavební dozor na své straně,nikoliv na straně realizační firmy. Měli jsme sice menší problém se Zelenou úsporám a i kvůli úvěru,protože nemohli pochopit,že jsme fakturu neuhradili v požadované výši.Takže přibylo další papírování,ale stálo to zato.Na 3,4 mil investice jsme takto ušetřili 100 000 Kč a dostali zelenou 965 000, takže jsme spokojeni- tedy my jako výbor určitě,vlastníci to berou jako samozřejmost. Základem je text smlouvy, pokud tento problém nemáte ošetřený,tak vám ani soud nepomůže.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".