Návrhy na šmírování vlastníků bytů

Vložil Pavel, 31. Březen 2019 - 14:10 ::

Nevím, zda se jedná o předčasný Apríl nebo o výrok po požití návykové látky v množství nikoliv malém nebo o ultralevicový postup při řešení nedostatků bytů v Praze:

https://www.novinky.cz/…i-krizi.html

https://www.novinky.cz/…partner.html

https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/?…

Před časem jeden zastupitel na Praze 3 chtěl prázdné byty vyvlastňovat. Nyní se navrhuje „jen“ zvýšení daní.

Dobře už asi bylo.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ... (bez ověření), 1. Duben 2019 - 11:20

  Squattery bych posílal na nucené práce, samozřejmě za mzdu, aby poznali hodnotu pro změnu svých (ne cizích) peněz.

  Téma „prázdných“ bytů zas tak od věci není. Podívejte se, co se dnes staví za hrůzy. Architekti jako by se báli tradičních stylů, každý musí „kreativně“ vybočovat, aby kupec bydlel v originálu. Tomu je to jedno. Chce byt.

  Pokud je třeba jen v Praze cca. 7.000 prázdných bytů (včetně domů, dům – x bytů) pro cca. 13.000 obyvatel, a jen část by se obsadila, spousta dnešních architektonických bytových „klenotů“ by nemusela vzniknout. Města by si mohla uchovat lidskost – prostor na úkor zahušťování, zeleň atd.

  V našem domě je přes deset let neobsazený byt. Žádaná adresa. Nad a pod bytem samozřejmě protopí více. Je věcí jen a jen majitele, zda v bytě bydlí, pronajímá, či je byt prázdný. Ale …

  Vložil anonymouk (bez ověření), 31. Březen 2019 - 22:58

  Jisté prvky komunismu jsou v některých zažrané a dědí se s DNA. A bude hůř.

  Vložil ... (bez ověření), 31. Březen 2019 - 15:41

  Tak… a teď použiji jeden z nejinteligen­tnějších a vždy univerzálních argumentů některých statutárů velice si jistých ve funkci. (Ono stačí jít několika sousedům na ruku a ti jej ve funkci vždy podrží ať udělá jakoukoliv nepravost.)

  Odvolejte radu nebo rovnou zastupitelstvo.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 31. Březen 2019 - 15:18

  já bych ještě navrhla, ať ti, co mají „nadměrečné bydlení“ museli vzít do bytu či domu nájemníka.jak to bylo dříve. ale vážně. nejen různí výboři, ale i to co jsme si zvolili, asi nějak prahnou o návrat tak 40 let zpátky :-(

  Vložil AsiTak, 1. Duben 2019 - 1:59

  Vlastnictví je chráněno zákonem. Budeme-li tvrdit, že vlastnictví je nemorální, které není potřebné a není využíváno, pouze drancuje a plýtvá materiálním bohatstvím Země a zničí zdroje pro budoucí generaci. Je to hledisko politické nebo hledisko ekonomické „řádného hospodáře“?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".