Nářadí a pneumatiky ve společných garážích

Vložil Anonymous, 7. Prosinec 2007 - 11:20 ::

Zajímalo by mě, zda lze do prostoru společných garáží umístit např.stojan či bednu s nářadím.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 566a567, 15. Prosinec 2007 - 11:55

  Dobrý den,

  zkuste se poohlédnout po projektové dokumentaci. Pokud z technické zprávy požárního specialisty vyplývá, že garáž je projektována jako mísnost se zvýšeným požárním nebezpečím (takhle projektované mají garáže třeba ve stavební soustavě ES1 – zvýšené stropy, protipožární dveře se zavírači …), tak pohlédněte, co všehno se předpokládá ukládat do garáží ve Vašem domě. Pokud tam je vytvořeno místo pro dílenské činnosti, a počítal s tím i ten požární projekt, klidně tam lze mít věci.

  Znám dokonce jednu malou, dvanáctibytovou T06 B, kde měli z jedné garáže udělanou normální uhelnou kotelnu, a přitom tam měli stropy dokonce jen 2,3 m. Dělalo jim to tam město a revize a kolaudace na to stopro byly… Takže možné je všechno.

  Mimochodem, sice jsem trochu anarchista, ale účel světí prostředky. Kam jinam asi normální člověk dá letní gumy, když přezuje? Asi do garáže, ne? (-:

  Ale pokud to chcete mít s jistotou, zkontrolujte to v té projektové dokumentaci.

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 7. Prosinec 2007 - 11:36

  Dobrý den, podle mého názoru nemá být ve spol. garážích ukládáno nic. Spol. garáž je kolaudována výhradně k parkování vozidel a né jako skladovací prostor. Dále je zde nebezpečí, že za čas vytvoří majitelé skladováním ve spol. garážích prostředí se zvýšeným požárním nebezpečím s následnými riziky. S pozdravem Jan

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".