Napsal jsem na soud prostřednictvím datové schránky

Vložil Anonymous, 26. Květen 2022 - 12:55 ::

Napsal jsem na soud prostřednictvím datové schránky fyzické osoby. Soud mi odpověděl, že se podáním nebude zabývat, pokud nedoplním své datum narození. Je tento požadavek oprávněný? Měl jsem za to, že odesilaletel je svou datovou schránkou fyzické osoby dostatečně identifikován, přinejmenším vůči orgánům státní moci.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Maja. (bez ověření), 27. Květen 2022 - 11:42

  Neuvadite co jste napsal na soud. Snad ne dotaz podle info zakona? Tam musite uvest udaje uvedene v obcance tedy i adresu, vcetne data narozeni.

  Vložil Datová schránka (bez ověření), 26. Květen 2022 - 15:14

  Některé úřady požadují podání datovou schránkou ve formátu .xml. Poskytují sice nástroj pro vytvoření souboru ve formátu .xml, ale už zde není nástroj, který tento soubor zobrazí v dobře čitelné podobě. Ano, jde o textový soubor, takže je v principu zobrazitelný v textovém editoru. Jenže v sobě může obsahovat vložené soubory v různých jiných formátech, které už jednoduše zobrazitelné nejsou.

  Je nějaký prohlížeč/zobra­zovač souborů ve formátu .xml?

  Co když namísto .xml pošlu .pdf? Třeba na finanční úřad.

  Vložil Datová schránka (bez ověření), 26. Květen 2022 - 15:10

  Ono je to s všeobecným použitím datových schránek všelijaké. Řada společností namísto používání datových schránek tlačí své komunikační systémy.

  Např. Česká spořitelna dnes oznámila změnu obchodních podmínek, do nichž nově doplnila, že platební příkazy nelze zadávat datovou schránkou. Banka tak zjevně reaguje na stávající situaci, kdy klienti datovou schránkou platební příkazy podávali. Proč taky ne. Banka měla reagovat jinak, zařazením příslušné položky do sazebníku, tj. zpoplatněním služby, a ne zrušením služby.

  (Dalším obsahem oznámení České spořitelny bylo další podstatné zdražení všeho, jak taky jinak.)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".