nákup PC a SW

Vložil Anonymous, 6. Listopad 2008 - 14:06 ::

Dobrý den. Musí nákup PC a SW (na evidenci, účetnictví, atd…) schválit shromáždění vlastníků SVJ nebo stačí, když pořízení tohoto vybavení schválí výbor. Děkuji za odpověď. Ivča

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anon (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 15:04

  Pokud máte stovky členů, pak je nákup PC opodstatněný. Pokud jste malé společenství, patrně se nejedná o hospodárně vynaložené prostředky a nikdo rozumný Vám takovýto nákup neschválí v plné výši.

  Vložil JarekSVJ, 6. Listopad 2008 - 17:52

  Vážený Anone nebo spíše Onane, když někdo pracuje jako statutár a dělá i správu atd. je otázka : je povinen dělat to na svém osobním PC , používat svoje programy…? A když není tak jak to má dělat?

  Vložil Anonymou (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 15:09

  Já tedy nevím, ale slušené PC pro ekonomický SW lze koupit řádově za 5 tisíc korun. To se snad musí vyplatit skoro vždycky. Tedy pokud bude mít společenství už jen 10 členů tak to je pětistovka na jednoho..

  To s těmi stovkami je rozhodně přehnané tvrzení.

  Jo a odpověď na původní dotaz – těžko říct. Někdo má limit ve stanovách a někdo nemá. A pokud tam není tak se většinou postupuje tak nějak „od oka“. Protože spousta společenství limit ve stanovách nemá a přesto se na schůzi neodsouhlasuje nákup každého kýblu.

  Chce to prostě s rozumem odhadnout nebo nahlédnout do stanov..

  P.L.

  Vložil Anon (bez ověření), 6. Listopad 2008 - 16:29

  Ano, samotné PC lze skutečně koupit za 5 tisíc Kč.

  K tomu se připočte cena nejméně:

  monitoru, tiskárny, zálohovací jednotky (má-li sloužit pro účetnictví, pak je to téměř nezbytnost), ADSL modemu (nebo jiného hardwaru zajišťujícího připojení do světa), operačního systému, aplikačního softwaru, …

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".