nájemní smlouva na 50 let

Vložil vladan na půjčeném účtu (bez ověření), 28. Květen 2017 - 14:13 ::

Dobrý den,jeden vlastník požádal o pronájem společných prostor, které nejsou námi využívány, nikdo v podstatě nic nenamítal a on nyní SVJ předložil návrh nájemní smlouvy s délkou trvání nájmu 50 let a povinností přechodu nájmu na nové vlastníky v případě, že jednotku prodá.Je taková doba v soukromém právu vůbec možná? A neváže se nájem pouze na současného majitele a s novým majitelem se musí sepsat nová? Inu, podej prst…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rest (bez ověření), 29. Květen 2017 - 8:30

  Jde-li o vlastníka, pak přece nejde o nájem společných částí, ale jejich výlučné užívání, ne? Pokud by se jednalo o cizí osobu, pak s ní by byla nájemní smlouva uzavřena.

  Vložil * (bez ověření), 29. Květen 2017 - 15:43

  Nájem = užívání.

  Vložil Korky0202, 29. Květen 2017 - 8:25

  Dobrý den,

  nájemní smlouvy na dobu určitou bych se vyvaroval, protože je v podstatě nevypověditelná. Přechodem nájmu na nové vlastníky bych doporučil též vypustit, protože nevíte, komu to prodá!

  Pokud nájemce bude trvat na nájemní smlouvě na dobu určitou, tak bych se rozhodně pohyboval ve smlouvě v rámci let, nikoliv desetiletí.

  Vložil MartinII, 31. Květen 2017 - 14:06

  „jeden vlastník požádal o pronájem společných prostor, které nejsou námi využívány, nikdo v podstatě nic nenamítal“

  Divím se, že jste se ho na asi nic nezeptali a „nikdo nic nenamítal“.

  A co za to ? Asi nejde o nájem, jak píše jiný přispívatel, ale co za to. A jaké jsou podmínky ukončení smlouvy se strany zúčastněných stran ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".