Nájem za vysílač internetu na střeše?

Vložil Zdeněk (bez ověření), 26. Červenec 2017 - 5:49 ::

Dobrý den, vím, že je to věc smlouvy mezi SVJ a poskytovatelem internetu. Přesto prosím – je nějaká obvyklá částka, která se jako nájem účtuje poskytovateli, který si na střechu domu umístí vysílač. V našem případě elektřinu hradí a poskytuje slevu na internet pro obyvatele domu, polovina však nevyužívá…Díky

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vladimir B., 27. Červenec 2017 - 21:22

  Předně je nutno rozlišit, zda máte na střeše pouze vysilač, kterým provozovatel rozesílá signál pro další jeho příjemce, nebo tam máte i přijímač tohoto signálu,který provozovatel zpracuje a rozesílá dále. Dále je výše nájmu závislá na rozsahu zařízení .. počtu vysílacích prvků.U nás v domě má provozovatel WI-FI antenní stožár na němž je cca 10 vysílacích prvků, dále odebírá elektřinu pro jaho zařízení /měřeno podružným měřidlem/, v domě má rozvod pro několik vlastníků. Nájemné hradí ve výši 10 tis/rok a elektřinu.Náš pronájem prostoru je stanoven podle ostatních lokalit velmi nízko.

  Vložil Teoretik (bez ověření), 29. Červenec 2017 - 13:32

  „je nutno rozlišit, zda máte … pouze vysilač …, nebo tam máte i přijímač“

  Mistře, Vaše teorie mne zaujala. Zkuste ji zde prosím poněkud rozpracovat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".