Nabíjení aku koloběžky v kočárkárně

Vložil levape, 27. Červenec 2019 - 17:02 ::

Je z hlediska požární ochrany normální, aby vlastník jednotky dobíjel svoji velkou aku koloběžku umístěnou v kočárkárně kabelem nataženým trvale ze svého bytu ven lodžíí a potom oknem do kočárkárny ?

  • požární ochrana

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JaVa, 28. Červenec 2019 - 9:09

1)Společné prostory a víceúčelové místnosti v domě, lze používat pouze k účelu, ke kterému byly zkolaudovány.Pokud se dotčení spoluvlastníci, nedohodnou jinak.Samozřejmě bez porušení stavebních,po­žárních a bezp.předpisů.

2)Dotčený vlastník jednotky svým neodborným zásahem do společných částí domu, ohrožuje jejich uživatele.

3)Ten revizní technik,který níže nabízí své služby Vám opravdu pomůže a zaplatí to všichni vlastníci jednotek v domě!

Píšete,že:„kabelem nataženým trvale ze svého bytu ven lodžíí a potom oknem do kočárkárny ?“

Důležité je nejen slovíčko „trvale“!

Co na tento způsob užívání společných částí domu, říkají vaše stanovy a hlavně váš statutární orgán,který jste zcela jistě písemně informoval(včetně fotodokumenta­ce).Z hlediska bezpečnosti, totiž může dojít k úrazu elektrickým proudem a vina je poté jednoznačně na jeho straně( § 159).Vybuchují nejen baterie mobilů a ne všichni vlastníci jednotek, mají své zásuvkové obvody, jištěny proudovými chrániči.

Přeji hezký den.JaVa

Vložil Tomáš Neugebauer (bez ověření), 28. Červenec 2019 - 9:35

Souhlasím zvláště s vaším závěrem. Především se jedná o problém správce společných prostor, nikoliv dotyčné fyzické osoby. Ještě bych doplnil, že trvalé umístění ještě nemusí znamenat trvale pod proudem.

Vložil Revizní technik (bez ověření), 28. Červenec 2019 - 8:32

Rád pomohu.

Vložil Tomáš Neugebauer (bez ověření), 28. Červenec 2019 - 8:08

Z hlediska požární ochrany nic moc. „Fyzická osoba je povinna počínat si tak, aby nedocházelo ke vzniku požáru“ – § 17 odst. 1 písm. a) zákona č. 133/1985 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Otázkou je, co bylo uvedeno za bezpečnostní opatření v návodu od výrobce prodlužovacího kabelu. Pokud by tam bylo, že kabel nesmí být přimáčknut (přiškrcen) a bylo by to oné fyzické osobě prokázáno, že to tam je, a že ona to porušuje, hrozila by jí pokuta až do výše 20 000 Kč.

Vložil JarekSVJ, 27. Červenec 2019 - 18:35

Zajímavá otázka. Je doba elektrokol a určitě spousta SVJ nebo spíše vlastníků nemá možnost ve sklepních prostorech ( kolárny, kočárkárny ale i vlastní sklepy ) dobíjet svoje elektrokolo svojí elektřinou. Vlastně obyvatelé paneláků to budou mít těžší :

  1. kolo si budou vynášet do bytu
  2. natahnou prodlužku z bytu
  3. nějaký černý odběr ze společného než na to někdo dojde
  4. vybudování své zásuvky( ze svých hodin) ve svém sklepě na možnost dobíjení
  5. elektrokolo bude tabu
Vložil levape, 27. Červenec 2019 - 17:17

Doplňuji, že jednotka se nachází přímo nad kočárkárnou. Ale ten kabel natažený vně budovy a přiškrcený v okně kočárkárny vzhledu domu moc nepřidává.

Vložil Pavel II (bez ověření), 28. Červenec 2019 - 15:02

tak to hafo kabelů z oken paneláků žádná krása nebude a proudy tam potečou značně vyšší. To bude ta zářná budoucnost. A první vlaštovku už máte. Je třeba na to myslet ve stanovách a kočárkárnu schválit jen pro kočárky a pak to tvrdě vymáhat. Kdo nemá garáž má prostě smolíka.

Vložil ... (bez ověření), 28. Červenec 2019 - 16:07

„kočárkárnu schválit jen pro kočárky“ – upřednostnit drtivou menšinu?

„Kdo nemá garáž má prostě smolíka“ – znevýhodnit drtivou většinu?

To bude opravdu „ta zářná budoucnost“.

EU nic nevnucuje, ale náš parlament z EU přejímá.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".