mříže před kočárkárnou

Vložil marty, 4. Prosinec 2019 - 8:38 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má výbor SVJ právo nechat instalovat mříže před kočárkárnu. Předem děkuji za odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 19:20

  Takto formulovaný dotaz je vytržený z kontextu. Řešíte to z pohledu vlastníka , kterému se mříž nezamlouvá, anebo výboru, který neví, zda si na to má troufnout?

  Obecně výbor je oprávněn rozhodovat ve věcech, které nejsou vyhrazeny shromáždění. Zákon v takové věci omezení nestanoví. Hypoteticky omezení můžete mít ve stanovách, nastudujte je. Pravomoc výboru může být omezena i nepřímo – např. max. výší investice.

  Pro jistotu je vhodné ještě zkontrolovat hledisko požární ochrany. Často však je místnost kočárkárny kolaudovaná jako zamykatelná z obou stran, takže problém by být neměl.

  Vložil ik (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 19:14

  Možná ve svých stanovách máte schváleno, jakou částkou může výbor disponovat bez toho, aby to schvalovalo shromáždění (většina SVJ to tak má, některé věci se musí řešit ihned). Jestliže je tato kočárkárna např. vykradena, třeba i opakovaně, tak to naprosto chápu. U nás byla několikrát také vykradena místnost, kam si vlastníci dávají své věci (je to k tomu určeno), po poslední ztrátě 2 kol, tak minulý výbor nechal udělat petlici a dále mříž před společnými sklepy (také byly vykrádány). Nikdo s tím u nás problém neměl a od té doby se nic neztratilo.

  Vložil JarekSVJ, 4. Prosinec 2019 - 17:29

  Výbor má právo pouze na to co mu umožňují stanovy nebo rozhodnutí shromáždění…

  Vložil P_V (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 16:35

  Co Vám na tom vadí?

  Už jsem zažil kverulanta, který když zjistil, že se na dveře od kočárkárny daly mříže, prohlásil že se cítí být krácen na svých právech, jelikož on tu místnost nevyužívá, a požadoval aby se mu ze společných peněz daly mříže na na dveře od jeho soukromého sklípku na chodbě.

  Vložil mreže (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 9:03

  A důvod? Asi se krade, poškozuje… pak je povinnost majetk chránit. A víte, co máte ve stanovách?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".