Možnost vystoupení ze společenství

Vložil Anonymous, 8. Květen 2008 - 21:02 ::

Chtěla bych vědět jakým způsobem lze vystoupit ze společenství.V domě jsme 50% vlastníci a 51% město.Nejsme ochotni dále platit, nemáme přehled kam peníze z účtu společenství odcházejí.Dle našeho názoru je i špatně vedeno účetnictví ze strany správce domu.Pokud nelze vystoupit proto že nám to zákon úkládá, je správce povinnen nám komplet účto předložit zpětně i za 3 roky? A platí se jim za to? Neexistuje klička jak se zbavit společenství např.z důvodu nejasností ze strany správce? Nebo dokonce chybné vedení účta z jejich strany? Jejich pochybení? Děkuji za odpověď Bidařová

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil JarekSVJ, 9. Květen 2008 - 7:30

    Paní Bidařová a jak by jste si to představovala? Vystoupit ze společenství..... Je to katastrofální co popisujete ale základ vašeho problému vidím prostě v nezájmu vlastníků, každý se vidí jak se stane vlastníkem bytu a co pak… Tím to vše teprve začíná.

    Vložil PetrF (bez ověření), 9. Květen 2008 - 7:39

    Pane JarkuSVJ, škoda, že jste nenapsal, kolik let zpětně může vlastník žádat nahlédnutí do účetnictví ani kolik let musí být účetnictví archivováno. Myslím, že tímto směrem je třeba vést diskusi, neboť „vystoupit“ ze společenství lze pouze prodejem bytu.

    PetrF

    Vložil JarekSVJ, 9. Květen 2008 - 7:48

    To jsou takové otázky… Jak to dělám já: Zastávám názor, že v SVJ není žádná informace, listina, faktura, výpis atd. tajná. Na každém shromáždění upozorňuji, že kdokoli s vlastníků má možnost nahlížení do účetnictví atd. Máte pravdu vystoupit lze prodejem bytu.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".