MATY

Vložil Anonymous, 7. Srpen 2012 - 11:19 ::

Dobrý den , můžete mi sdělit vaše zkušenosti s touto firmou ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pub (bez ověření), 19. Červenec 2014 - 0:48
  Vložil Anonymous.... (bez ověření), 21. Srpen 2012 - 16:28

  Tak my máme jiné jobovky : z našeho účtu byli zaplacené cizí faktury a to opakovaně, z našeho účtu byly několikrát zaplaceny stejné faktury. Není to jen naše zkušenost. Ve vyúčtování je hodně chyb. Pokud to dělá PC , tak tomu nerozumím. Prý jsme dodali špatná čísla, ale to by se projevilo i jinde a to se neprojevilo. MATY nikdy neporadilo, nekonzultovali, udělali jak se jim to hodilo . Máme v účetnictví hodně chyb. Nevím co s tím máme dělat. Na výtky MATY nereaguje. Zákazník tady není pro ně, ale jeho peníze jsou pro MATY vždy. Nejhorší je jejich doporučení na jejich obchodní partnery. Máme velké podezření , že ze zakázek berou provizi. Zakázky jsou předražené. Pojištění zásadně nejdražší tj.od Alianz. MATY jako správce totálně zklamal, nikdy nikdo od MATY nepřišel nezkontroloval dům. Stačí nahlásit opravu a oni pošlou specialistu. Obvykle se poptává a zjišťuje cena. Zde ne. Je to podobné jako když opravujete dům , pokud tomu nerozumíte, věřte mi, že vás všichni pěkně oškubou. Podobným společnostem jde pouze o to jak vás oškubat o vaše peníze.

  Vložil cohleon (bez ověření), 22. Leden 2013 - 11:33

  Dobrý den, nechcete třeba změnu správce??

  Vložil lake, 10. Srpen 2012 - 0:25

  Navštivte jejich webovou stránku, sekce http://www.maty.cz/…ch-dokumentu a klikněte na odkaz „Smlouva o správě pro společenství vlastníků jednotek“.

  Na straně 2 smlouvy pod č. 5 najdete označení „investiční opravy“. Pokud někdo ve smlouvě používá takový podivný termín a neumí rozeznat opravu od investice, zřejmě se nevyzná v hospodaření ani v účetnictví.

  Na straně 5 naleznete že nájemné budou „nájemníci“ hradit do 15. dne v měsíci „… pod hrozbou smluvní pokuty, vyčíslené těmto nájemníkům správcem, ve výši 0,05% z výše opožděných plateb“. Správce Maty zřejmě netuší, že nájemci (nikoliv „nájemníci“) v domě by ze zákona měli hradit poplatek z prodlení, avšak smluvní pokutu jen tehdy, pokud by se k tomu písemně vůči správci zavázali. Je téměř vyloučeno, že by to některý z nájemců dobrovolně učinil.

  Stejně tak překvapivě vyhrožuje správce co provede dostane-li platbu od vlastníka jednotky v nesprávné výši: … bude uživateli účtován sankční poplatek ve výši 70,00 Kč bez DPH, kdy tento poplatek bude uživateli naúčtován do položky ostatní. Toto ustanovení je platné i pro případy, kdy členové společenství či jejich případní nájemníci zašlou předepsané částky souhrnně na několik měsíců dopředu ….
  Panu Matoušovi jaksi nedošlo, že nemůže trestat „sankcemi“ osoby, s nimiž žádnou smlouvu neuzavřel.

  Ve věcech správy domu se připravte na různá překvapení a pokuty od Finančního úřadu, protože pan Matouš zjevně nebere do úvahy, že SVJ je právnická osoba, která vede své účetnictví. Pan Matouš popisuje ve smlouvě „převzetí domu“ jako by šlo o obsazení nepřátelského území do nucené správy: „Ustanovení této smlouvy nabývají v plném rozsahu na účinnosti v den, kdy správce dům fyzicky převezme od předchozího správce a zavede jej do svého účetního a správcovského systému – dále jen „převzetí domu do správy“.“

  Obdobně už na straně 1 smlouvy pan Matouš tvrdí, že převezme archivaci a správu dokumentů „účetní evidence nemovitosti“. Ale jak bez těchto dokumentů povede SVJ své účetnictví už neřeší … Něco o účetnictví přece jen zmiňuje, ale zase špatně: na str. 4 si bere za povinnost „… vyhotovovat společenství roční účetní uzávěrku. Závěrka, uzávěrka – všechno jedno. O účetnictví SVJ a jeho vedení v celé smlouvě není ani slovo. Z čehopak asi bude pan Matouš sestavovat svou „uzávěrku“?

  lake

  Vložil Pavel, 10. Srpen 2012 - 0:31

  Pan Mgr. Matouš těch nesmyslů na svých stránkách uvádí mnoho.

  Tvrdí, že založil firmu 1.10.1988. Buď chce klamat, že má právnickou osobu, nebo neví, že fyzická osoba se nezakládá.

  SVJ nazývá na některých stránkách „sdružení spoluvlastníků“.

  SVJ asi účtuje jako podnikatele a nikoliv jako neziskovku (to už tady zmínil jiný přispěvatel).

  Vyúčtování služeb dělá k 30.5. a nikoliv do 30.4.

  Pracuje s pojmem fond oprav, aniž by ho definoval.

  Pokud snad něco ví o správě nemovitostí, a to nelze vyloučit, tak na svém webu to nedává najevo.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Super SVJ, 21. Srpen 2012 - 21:59

  Vřele „doporučuji“ všem zájemcům o správu FO MATY. Pro pobavení se podívejte na http://www.maty.cz/…domu-svj.pdf oddíl II.cena ods.3a, a pokud vám z toho půjde hlava kolem, tak rozluštění tajenky je na konci PDF v přehledné tabulce.

  Richard B.

  Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 21. Srpen 2012 - 22:17

  …pokud vám z toho půjde hlava kolem, tak…

  • „jíst“ se taky musí ne? :))) To je tak když někomu hrabe2 a dělá z blbosti vědu.
  • Tak ale Vy ani my mu zde na špeky neskočíme, že? (problém je, že pokud budeme věřit inzerovanýému počtu „spravovaných“, pak jich tyto špeky zblajzo docela dost)

  N.

  Vložil Páčko (bez ověření), 9. Srpen 2012 - 22:28

  V účetnictví ještě nepochopili rozdíl mezi družstvem a svj, takže je blbě, evidence jakžtakž, o co si neřeknete nemáte, o dům naprostý nezájem, že by něco doporučili nebo navrhli nebo pomohli – neexistuje, každý dělá něco a ostatní o problematice nic neví, takže se těžko získá komplexní přehled a přístup, neohlídají ani revizní termíny ani platnost ověření měřidel… Jděte jinam.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".