Majitel bytu uvádí nepravdivé údaje.

Vložil Pavel (bez ověření), 30. Březen 2023 - 19:28 ::

Dobrý den. Jsme SVJ s 9 bytovými jednotkami. Majitel bytu dal být do užívání svým rodinným příslušníkům. Problém je že všude uvádí počet osob jedna, i když v bytě bydlí osoby tři. Má to vliv na spotřebu vody, a svozu komunálního odpadu. Jak tento problém řešit? Náš dům spravuje firma co nám dělá účetnictví, vyúčtování tepla a podobně. I u této firmy majitel nahlásil stav osob v bytě pouze sebe. Svoz odpadu na úřadě, také. Majitel bytu si trvá na svém. Kde tento problém nahlásit? Děkuji.

  • rozúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil člen (bez ověření), 31. Březen 2023 - 10:45
  1. Tak možná vloni nebydleli déle jak 2 měsíce, kdo ví
  2. Jak víte, komu dal majitel byt do užívání?
  3. Svoz komunálního odpadu, vy jste v Praze nebo v jaké obci?

Ve většině obcí si řeší obec s vlastníkem nebo trvale hlášenými osobami poplatky za odvoz kom. odpadu sama.

  1. Vy ještě nemáte v domě bytové vodoměry, že řešíte rozpočet vody podle osob?
  2. já bych si sehnal z ohlašovny pobytu seznam trvale hlášených osob (může výbor) a pak by se vidělo. Pokud osoby nejsou trvale hlášeny, jak chcete bezpečně prokázat bydlení?

Na shromáždění bych to projednal, že kvůli XY se bytové vodoměry s dálkovým odečtem nainstalují a pokud snad máte nějaké enormní náklady za jeho “nepravdivými” údaji, tak si projednejte-nainstalujte i kamerový systém a čipové odmykání vchodu.

Pak důkazy budou.

  1. kde “problém” nahlásit? Leda na lampárně, netuším, jak budete prokazovat užívání déle jak 2 měsíce v roce.
Vložil Justitianus, 31. Březen 2023 - 3:57

Pavle (bez ověření), nerozumím proč chcete připustit, aby se rozúčtovalo podle (nesprávného) počtu osob nahlášeného vlastníkem.

Žádný celostátně účinný právní předpis nestanoví, že by SVJ bylo povinno používat čísla která oznámil samotný vlastník jednotky.


Mimochodem, máte v SVJ bordel. Podklady k vyúčtování služeb odsouhlasuje a předává rozúčtovateli služeb jedině a pouze SVJ. Nikoliv jednotlivý vlastník jednotky! Udělejte si v tom pořádek.

Vám není celkem nic do toho jaký počet osob on „nahlásil úřadu“. To nemusí mít žádnou spojitost s rozúčtováním služeb spojených s užíváním bytů.

Justitianus

Vložil Pavel, (bez ověření), 31. Březen 2023 - 10:20

Tak jsem našel § 2 g) 1. a 2. zákona č. 67/2013 Sb.:

„g) osobami rozhodnými pro rozúčtování služeb“

„1. nájemce bytu a osoby, u kterých lze mít za to, že s ním budou žít v bytě po dobu delší než 2 měsíce v průběhu zúčtovacího období,“

„2. vlastník jednotky, pokud jednotku nepřenechal do užívání a osoby, u kterých lze mít za to, že s ním budou žít v jednotce po dobu delší než 2 měsíce v průběhu zúčtovacího období,“

Jak tedy získat správné údaje v souladu s uvedeným zněním, které vlastník jednotky nerespektuje a uvádí zavádějící počet osob?

Vložil Justitianus, 31. Březen 2023 - 10:39
  • Pavel (bez ověření): „Jak tedy získat správné údaje v souladu s uvedeným zněním, které vlastník jednotky nerespektuje a uvádí zavádějící počet osob?“

Už se řešilo.
http://www.portalsvj.cz/…ticich-v-svj#…
http://www.portalsvj.cz/…ticich-v-svj#…

Justitianus

Vložil . (bez ověření), 30. Březen 2023 - 20:57

Sám vidíte, že rozúčtovávat služby podle počtu osob je nesmysl. Stanovte jiné kritérium.

Vložil Nahlásil (bez ověření), 30. Březen 2023 - 19:46

„Jak tento problém řešit?“ (Vložil Pavel (bez ověření), 30. Březen 2023 – 19:28)

Jednoduše: Nerozúčtovávat podle počtu osob nahlášeného vlastníkem. Vlastník svou povinnost splnil, počet osob nahlásil. Nemůžete tvrdit, že uvádí nepravdivé údaje. Nebo snad máte definici počtu osob?

Už se zde řešilo.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".