Majitel baráku

Vložil Barbora (bez ověření), 27. Září 2022 - 7:52 ::

Dobrý den potřebovala bych poradit a ne jen já ale všichni co bydleji v našem baráku máme tu majitele tohoto baráku kterej tady prostě kšeftuje se vším možným ale to hlavní je že na tento barák kašle jako majitel by to měl mít na starost místo toho nás obírá o peníze a jezdí si na dovolené atd v baráku všem nefunguje topení jak má tepla voda neteče jak má hodinu čekáte než začne téct prostě odpady věčně ucpané opravy atd na baráku žádné takže tu všichni mrznem i s dětma a jeho to nezajímá a pak máme nedoplatky vlastně za něco co nefunguje a nikomu to nesedí protože to jsou obrovské částky když si stěžujem pošle nás do..... S tím že na něj nikdo nemůže takže ať si stěžujem kde chcem takže prostě voda neteče jak má topení nefunguje a stoupaly atd je v hrozném stavu nehledě na to že na záchodě má každej hodiny z roku 2006 a hodiny se mají měnit každé 4 roky a tepla snad každých 5 let takže moc prosíme o radu kam podat stížnost na majitele baráku aby sem konečně přišla kontrola a vše mu vytmavila protože až to tu uvidej a přijdou mu na to že asi i čachruje s nájmem a asi toho bude víc tak si z toho sedne na prdel a konečně se něco bude dít nehledě na to že každej se už boji mu cokoliv říct protože je schopnej vám vyhodit proud a nechat vás bez proudu dokud se neomluvite že jste si neměli stěžovat mě třeba vypl proud jen proto že sem mu řekla že si nepřeju aby vůči měl perverzní řeči … Prosíme moc o radu jak a kam zajít nebo napsat aby konečně sem někdo přišel

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Uz (bez ověření), 29. Září 2022 - 11:06

  To je nejaky socialni barak s prevazne romama?

  Barboro jeste nam napiste, ze jste ani jednou za predchozi rok nedluzila, nezaplatila pozde najemne a vyuctovani, a ja si sednu na zadek…

  Uvedomte si, ze pokud napadate trba vodomery, tak sice majitel muze dostat pokutu, ale o ni vam pak zvedne najem pri dalsim prodlouzeni a hlavne, vy si zaplatite vymenu vsech vodomeru, ta je totiz na naklady najemcu jako bezna udrzba. Takze zrovna do tohofle pokud vodomery funguji, bych moc nestoural…

  Cely problem je v tom, ze ten majitel ma pravdepodobne problem s vymahanim najmu a tak nema penize na tyto veci co popisujete.

  Ale pokud 90% najemcu hradi vcas a radne, pak se vam omlouvam, ze jsem situaci chybne odhadnul.

  Vložil Petr, 27. Září 2022 - 9:01

  Není jasné zda jde o nájemní bydlení nebo SVJ. Spíše jde o nájemní bydlení.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Září 2022 - 9:12

  píše jasně, že je jeden MAJITEL DOMU.

  Vložil Justitianus, 27. Září 2022 - 9:06

  Barboro, Vy se chcete pomstít majiteli budovy. Cloumá s Vámi závist a vztek. Mnohem rozumnější by bylo uplatnit slevu na nájemném za ty části měsíce kdy nebyly poskytovány všechny sjednané služby.

  • Pokud jsou k rozúčtování služeb používány neověřené vodoměry, můžete se obrátit s podnětem na Český metrologický institut. Oni už budou vědět co mají dělat.
  • Pokud se domníváte, že majitel čachruje s nájmem, můžete podat podnět Finančnímu úřadu. Oni už budou vědět co mají dělat, ovšem v podnětu byste musela uvést i nějaké konkrétní skutečnosti. Vsadím se, že Vy žádné takové skutečnosti neznáte. Budete-li takové neprokázané domněnky šířit, je to pomluva.
  • Jestliže topení nefunguje jak má, pak je Vaší zákonnou povinností nájemce upozornit pronajímatele na závadu. Upozornila jste? Můžete prokázat že topení nefunguje jak má? Můžete prokázat že jste závadu oznámila pronajímateli bez zbytečného odkladu?
  • Jestliže teplá voda neteče jak má, pak je Vaší zákonnou povinností nájemce upozornit pronajímatele na závadu. Upozornila jste? Můžete prokázat že teplá voda není/nebyla dodávána jak má? Můžete prokázat že jste závadu oznámila pronajímateli bez zbytečného odkladu?
  • Ty „obrovské částky“ které hradíte za vytápění a teplou vodu si můžete samozřejmě zkotrolovat podle každoročního vyúčtování služeb a podkladů k tomuto vyúčtování. Vy ale zde jen remcáte, zbytečně brbláte, ale žádný kokrétní poznatek neuvádíte. Opět pomluva.
  • Jestliže odpady jsou věčně ucpané, pak je Vaší povinností nájemce odpady v bytě čistit a zprovoznit na vlastní náklad. Plníte tuto Vaši povinnost? A pokud je závada na společném potrubí: Upozornila jste pronajímatele? Můžete prokázat že odpady jsou ucpané? Můžete prokázat že jste závadu oznámila pronajímateli bez zbytečného odkladu?
  • K Vašemu tvrzení že Vám pronajímatel vypnul elektřinu: Je to jen hnusná pomluva, jestliže nejste schopna toto Vaše tvrzení prokázat. Tak bacha na to co komu říkáte.

  Ostatně nechápu proč si tedy nenajdete bydlení jinde.

  Justitianus

  Vložil Petr, 27. Září 2022 - 9:07

  Vložil Justitianus, 27. Září 2022 – 9:06 „Ostatně nechápu proč si tedy nenajdete bydlení jinde.“

  To je tzv. „knížecí rada“. Poraďte jí konkrétně. Pokud jde o nájemní bydlení, tak jak má najít výměnu. Kdo by to s ní měnil ?

  Pokud jde o bydlení SVJ, tak jí poraďte kde má sehnat peníze na koupi bytu v lépe fungujícím domě.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Září 2022 - 9:17

  čeho? prostě si sežene nájem jinde, lepší, a pravděpodobně i dražší. tohle dle popisu vypadá na „sociální ubytovnu“. tazatel ani neví, že jako nájemce má taky povinnost udržovat a opravovat do jisté míry pronajatý byt. kecy o tom, jak si majitel jezdí na dovolené svědčí o závisti a představě, že když zaplatí nájem, tak si má žít jako v hotelu a majitel baráku má jediný životní zájem – blaho nájemníků. takže pokud s majitelem není řeč, změnit bydlení.

  Vložil Justitianus, 27. Září 2022 - 9:10

  Pro Petra:
  Jaká výměna, Vy popleto popletený??? O jaké výměně fantazírujete? Prostě ukončí nájem a najde si jiný.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".