Lze dat do stanov "Zakaz volneho pohybu zvirat po pozemku?"

Vložil luxie (bez ověření), 22. Leden 2019 - 18:41 ::

Dobry den. Lze dat do stanov svj „Zakaz volneho pohybu zvirat po pozemku?“ Nebo jak lepe formulovat, prosim? Jde mi o to, ze soused pousti psa na zahradu, kde volne pobiha bez dozoru, ve dne, v noci, kdykoliv se jim zamane. Ja nemohu zahradu vyuzivat s malym ditetem, je tam pes. O vykalech, znicenem travniku, stekotu atd. nemluve.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petarda (bez ověření), 25. Leden 2019 - 8:31

  Něčím plácnutým do stanov, ničeho v pozemském Vám přiděleném čase, nedosáhnete. Papír snese všechno.

  Za to petarda stojí pár korun a účinnek je zaručený. Kdykoli psa a jeho páníčka uvidíte, pozdravte ho/je petardou. Uvidíte, že pes to „pochopí“.
  Když nepochopí, seberte občas některé výkaly a dejte je před dveře, vašeho tupého souseda.

  PS pro ZOO-mily: každý nese svůj trest, pes za kálení, páníček za pruzení.

  Vložil ik (bez ověření), 22. Leden 2019 - 19:35

  Do stanov bych to asi nedávala, ale do tzv. domovního řádu by to nějakým způsobem šlo naformulovat. Ale zda to bude dotyčný respektovat, je otázka. Jinak si myslím, že jste-li osamocena a ostatním je to fuk, tak se nic nezmění i když to bude na papíře.

  Vložil JaVa, 23. Leden 2019 - 10:15
  1. „Domovní řád“ v SVJ, je pro vlastníky jednotek právně nezávazný, pokud není nedílnou součástí(kompletně vypsán) stanov SVJ!

  2)Ve většině „normálních SVJ“, mají vše potřebné o užívání a provozu na společných částech domu a pozemku, vypsáno ve svých stanovách v oddíle nazvaném „Pravidla pro užívání společných částí domu a pozemku“.Tudíž tato „normální SVJ“ již nepotřebují schvalovat ještě nějaký duplicitní „pamflet“.„Domovní řád“ mají ve svých stanovách družstva,která jsou vlastníky bytových( nebytových domu) a můžou si tam tedy dát, „co chtějí“.SVJ je ovšem zcela jiná právnická osoba a budovu nevlastní,pouze ji/resp její společné části vymezené v PV,pro spoluvlastníky jednotek na základě zákona spravuje!

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Ivet (bez ověření), 11. Květen 2020 - 15:25

  Dobrý deň, vedel by ste mi prosím poradiť, či SVJ môže zakázať nechať behať mačičku voľne na pozemku pred domom? Viem, že keď poviem, že sa vždy na toaletu vracia domov – že to môže byť slovo proti slovu, ide mi o to, na čo SVJ právo má a načo nie. Byt mám v podnájme s terasou a večer vždy sa malinká potrebuje prebehnúť. Pred prisťahovaním som nebola informovaná, že nemôže mimo terasu. Ďakujem vopred za pomoc a želám pokojný deň

  Vložil Ondřej Vyčítal (bez ověření), 12. Květen 2020 - 10:16

  Ivet,

  nepíšete to nejpodstatnější: Kdo je vlastníkem pozemku, zda máte jeho souhlas k užívání pozemku a jak je tento souhlas formulován. Bez toho těžko odpovědět.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 12. Květen 2020 - 6:57

  kočka není pes, tudíž ji člověk musí strpět i na svém vlastním pozemku, stejně jako např. ptáky, myši, žížaly.....

  Vložil Ondřej Vyčítal (bez ověření), 12. Květen 2020 - 10:29

  „kočka není pes, tudíž ji člověk musí strpět i na svém vlastním pozemku, stejně jako např. ptáky, myši, žížaly.....“

  Tentokrát jste poněkud vedle.

  Strpět musí člověk úmyslné škody způsobené finanční správou, která každého podkládá za podvodníka a jejíž pracovníci jsou odměňování v závislosti na výši uložených pokut, nikoliv kočku na pozemku.

  Vložil Zakleknutí (bez ověření), 12. Květen 2020 - 11:09

  To jste si dovolil na zaměstnankyni berňáku dost. Aby na Vás nezaklekla! Ona se cítí neomylná stejně jako ostatní pracovníci finanční správy.

  Vložil Vlastislava (bez ověření), 12. Květen 2020 - 11:17

  „Ona se cítí neomylná“

  Ona JE neomylná. To je rozdíl.

  Už jste někdy viděla úřednici, která by nebyla neomylná?

  Vložil Smrtelník (bez ověření), 12. Květen 2020 - 11:19

  „Ona JE neomylná.“

  A nesmrtelná.

  Úředníci jsou nesmrtelní.

  Vložil Justitianus, 11. Květen 2020 - 17:46

  Ivet, píšete, že jste v podnájmu. Byt máte tedy podnajatý od nájemce bytu, a ten jej užívá na základě nájemní smlouvy sjednané s vlastníkem bytu.

  SVJ Vám nemůže nic přímo přikazovat, protože nejste se SVJ v žádném právním vztahu. SVJ může ukládat povinnosti (např. zákaz venčení kočky na společném pozemku) jedině vlastníkovi bytu. Ten zase může úkolovat svého nájemce:

  SVJ → vlastník → nájemce → podnájemce (= Vy)

  Postavení podnájemce je právně velmi slabé. Pokud se zákaz venčení dostane celým řetězcem až k Vám a Vy jej budete ignorovat, pak se může stát, že podnájem Vám bude ukončen.

  Justitianus

  Vložil . (bez ověření), 11. Květen 2020 - 15:31

  Žádné svj nemá pravomoc přikazovat, kde má běhat kočička mačička. To je zase další výmysl jakéhosi svj, které se domívá, až může dávat příkazy a zákazy ne jenom vlastníkům, ale taky kočičkám mačičkám.

  Vložil Vlastislava (bez ověření), 11. Květen 2020 - 15:31

  Paní Ivet,

  předmětem činnosti společenství vlastníků jednotek je výhradně správa domu a pozemku. Venčení vlastníka mačkou do tohoto předmětu nepatří, bez ohledu na to, kolikrát denně Vás Vaše mačka venčí.

  Vložil Luxie, 23. Leden 2019 - 8:29

  Je nějaký postih když nedodržuje a je to ve stanovách? Hádám správně, že se mu nestane nic? Chci to dát jako podmínku založení svj..U nás nepovinná-4jednotky.

  Vložil Anonymoushhj (bez ověření), 22. Leden 2019 - 19:12

  Čí je pozemek a má samostatné číslo ?

  Vložil § (bez ověření), 22. Leden 2019 - 18:55

  Po našem pozemku volně pobíhá sousedka, je nebezpečná.

  Lze dat do stanov „Zakaz volneho pohybu lidí po pozemku?“

  Vložil Luxie, 23. Leden 2019 - 8:34

  Děkuji. Pobavil jste mne. A už vás sousedka pokousala? Nebo jste se prošel jejími výkaly?…a co chlupy, vyčesáváte ji pravidelně? předpokládám, že dost líná…

  Vložil Občan ČR (bez ověření), 24. Leden 2019 - 12:02

  Sprej na odpuzování psů nebo Ultrazvukový odpuzovač-plašič.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".