Lze dat do stanov "Zakaz volneho pohybu zvirat po pozemku?"

Vložil luxie (bez ověření), 22. Leden 2019 - 18:41 ::

Dobry den. Lze dat do stanov svj „Zakaz volneho pohybu zvirat po pozemku?“ Nebo jak lepe formulovat, prosim? Jde mi o to, ze soused pousti psa na zahradu, kde volne pobiha bez dozoru, ve dne, v noci, kdykoliv se jim zamane. Ja nemohu zahradu vyuzivat s malym ditetem, je tam pes. O vykalech, znicenem travniku, stekotu atd. nemluve.

  • stanovy

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Petarda (bez ověření), 25. Leden 2019 - 8:31

Něčím plácnutým do stanov, ničeho v pozemském Vám přiděleném čase, nedosáhnete. Papír snese všechno.

Za to petarda stojí pár korun a účinnek je zaručený. Kdykoli psa a jeho páníčka uvidíte, pozdravte ho/je petardou. Uvidíte, že pes to „pochopí“.
Když nepochopí, seberte občas některé výkaly a dejte je před dveře, vašeho tupého souseda.

PS pro ZOO-mily: každý nese svůj trest, pes za kálení, páníček za pruzení.

Vložil ik (bez ověření), 22. Leden 2019 - 19:35

Do stanov bych to asi nedávala, ale do tzv. domovního řádu by to nějakým způsobem šlo naformulovat. Ale zda to bude dotyčný respektovat, je otázka. Jinak si myslím, že jste-li osamocena a ostatním je to fuk, tak se nic nezmění i když to bude na papíře.

Vložil JaVa, 23. Leden 2019 - 10:15
  1. „Domovní řád“ v SVJ, je pro vlastníky jednotek právně nezávazný, pokud není nedílnou součástí(kompletně vypsán) stanov SVJ!

2)Ve většině „normálních SVJ“, mají vše potřebné o užívání a provozu na společných částech domu a pozemku, vypsáno ve svých stanovách v oddíle nazvaném „Pravidla pro užívání společných částí domu a pozemku“.Tudíž tato „normální SVJ“ již nepotřebují schvalovat ještě nějaký duplicitní „pamflet“.„Domovní řád“ mají ve svých stanovách družstva,která jsou vlastníky bytových( nebytových domu) a můžou si tam tedy dát, „co chtějí“.SVJ je ovšem zcela jiná právnická osoba a budovu nevlastní,pouze ji/resp její společné části vymezené v PV,pro spoluvlastníky jednotek na základě zákona spravuje!

Přeji hezký den.JaVa

Vložil Luxie, 23. Leden 2019 - 8:29

Je nějaký postih když nedodržuje a je to ve stanovách? Hádám správně, že se mu nestane nic? Chci to dát jako podmínku založení svj..U nás nepovinná-4jednotky.

Vložil Anonymoushhj (bez ověření), 22. Leden 2019 - 19:12

Čí je pozemek a má samostatné číslo ?

Vložil § (bez ověření), 22. Leden 2019 - 18:55

Po našem pozemku volně pobíhá sousedka, je nebezpečná.

Lze dat do stanov „Zakaz volneho pohybu lidí po pozemku?“

Vložil Luxie, 23. Leden 2019 - 8:34

Děkuji. Pobavil jste mne. A už vás sousedka pokousala? Nebo jste se prošel jejími výkaly?…a co chlupy, vyčesáváte ji pravidelně? předpokládám, že dost líná…

Vložil Občan ČR (bez ověření), 24. Leden 2019 - 12:02

Sprej na odpuzování psů nebo Ultrazvukový odpuzovač-plašič.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".