LAKE dotaz - vstup do bytu

Vložil Mára01, 1. Prosinec 2010 - 15:24 ::

Dobrý den pane Lake, z Vašich komentářů jsem pochopil, že soud povyšuje §13 zákona 72/94 ve věci přístupu do bytu při nutnosti oprav nad listinu základních práv a svobod týkající se nedotknutelnosti obydlí. Je to opravdu tak?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 1. Prosinec 2010 - 16:56

  Pane Mára01,
  Soud v žádném případě nepovyšuje ZoVB nad Listinu základních práv a svobod. Váš problém je v tom, že jste nečetl LZPS. Zde je článek 12 odst. 3:

  "Jiné zásahy do nedotknutelnosti obydlí mohou být zákonem dovoleny, jen je-li to v demokratické společnosti nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Pokud je obydlí užíváno také pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, mohou být takové zásahy zákonem dovoleny, též je-li to nezbytné pro plnění úkolů veřejné správy."

  Svoboda není bezbřehá a neplatí, že za dveřmi bytu si může dělat kdo chce co chce bez ohledu na ostatní. LZPS proto pamatuje nejen na nedotknutelnost obydlí, ale i na její nutná zákonná omezení.

  lake

  Vložil Mára01, 3. Prosinec 2010 - 20:09

  díky za odpověď

  Vložil Karel Popper (bez ověření), 2. Prosinec 2010 - 12:29

  plně souhlasím s „lake“ o možnosti vstupu do bytu. Stačí v poslední době požár v bytovce, kde se vařil pervitin a jiná svinstva.Nebo pěstování konopí a pod.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".