KOtelna

Vložil Anonymous, 29. Květen 2009 - 12:58 ::

Dobrý den, chci se zeptat v našem domě máme kotelnu jako společný prostor.Obsluhuje ji vyškolený správce.V kotelně máme dva kotle ,které vytápí 17 bytových jednotek a jeden soukromý který vytápí 4 byty.Majitel tohoto kotle se dožaduje klíče a volného vstupu do této kotelny.Jako spoluvlastvíci s tím nesouhlasíme.Jsme povini mu vydat klíče nebo může do prostoru vstupovat jen v doprovodu kotelníka?Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil E56 (bez ověření), 30. Květen 2009 - 12:47

  Prosím tazatele, aby upřesnil, jak byla kolaudována otopná soustava domu.

  Vložil Pedror (bez ověření), 1. Červen 2009 - 9:26

  Původně byla kotelna o výkonu 130kw pro celý dům.Místo nynejších 4 bytů měl majitel restauraci tu zrusil a udělal z ní 4 bytové jednotky.Topení si oddělil již v době kdy tam byla restaurace nesouhlasili sme režimem vytápění ,který byl rozdílný pro restauraci a byty.Žádná kolaudace odděleného topení neproběhla.Děkuji

  Vložil Matějka Jaroslav, 1. Červen 2009 - 9:50

  Vážený pane Pedror,

  neposkytl jste údaje o současném instalovaném výkonu kotlů pro dům a pro 4 samostatné byty.

  Neuvedl jste, kolik je fakturačních plynoměrů.

  Nekonstatujete stále nic o „Provozním řádu“ plynové kotelny. Zde je uvedeno, kdo je provozovatelem tepelného zdroje, kdo je obsluha, kdo smí vstoupit do místnosti tepelného zdroje – plynové kotelny, atd.

  Matějka

  Vložil Matějka Jaroslav, 29. Květen 2009 - 16:31

  Vážená/ý Anonymous,

  prosím, načtěte prvně „Prohlášení vlastníka“, jak je určeno technické zařízení kotelny. Jsou zde určeny dva samostatné otopné systémy? Je zde určeno, že „některá technická zařízení“ jsou jen „některých“ vlastníků? Je zde určeno, že čtyři byty mají samostatný otopný systém se zdrojem tepla umístěným v prostoru tepelného zdroje domu? Tento tepelný zdroj pro čtyři byty má samostatný komín?

  Na jakém podkladě či z jakého důvodu je zde SAMOSTATNÝ kotel pro čtyři byty? Je to nestandartní. Tento kotel má samostatný plynoměr? Kdo to povolil? Kdo hradil instalaci tohoto kotle? Bylo to již za dobu společenství?

  Dále načtěte prosím „PROVOZNÍ ŘÁD“ plynové kotelny! Zde by to mělo být ošetřeno.

  Bez bližších údajů a odpovědí na výše uvedené nelze kvalifikovaně odpovědět.

  Matějka

  Vložil Bezpečnostní technik (bez ověření), 30. Květen 2009 - 12:46

  Bezpečnostní a požární předpisy zakazují vstup osoby bez příslušného oprávnění do kotelny.

  Vložil Matějka Jaroslav, 30. Květen 2009 - 15:32

  Vážený Bezpečnostní techniku,

  může se jednat o tepelný zdroj s instalovaným výkonem do 100 kW se dvěma plynovými kotli pod 50 kW a již se nejedná o plynovou kotelnu v souladu s ČSN 07 0703. Proto jsem se tázal na „Provozní řád“, který je základním dokumentem vybraných technických zařízení.

  Matějka

  Vložil Bezpečnostní technik (bez ověření), 30. Květen 2009 - 16:30

  Varianta s intalovaným výkonem 2×49,9 kW podle textu dotazu je krajně nepravděpodobná (na jeden byt by připadaly necelé 3 kW = 50 kW / 17). Vámi požadovaná upřesnění rovněž uvítám.

  Vložil Bezpečnostní technik (bez ověření), 30. Květen 2009 - 12:45

  Bezpečností předpisy zakazují vstup nepovolané osoby do kotelny.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".