Kopie smlouvy

Vložil ondra, 11. Únor 2009 - 21:42 ::

Dobrý den.

Jsem vlastníkem nebytové jednotky v domě ve kterém proběhla rekonstrukce fasády. Stavební firma provádějící opravu mi poškodila dvě okna a samozřejmě odmítla jakoukoli náhradu škody. Bohužel i výbor SVJ dal od celé záležitosti ruce pryč i když jsem měl několik svědků z místních obyvatel. Proto jednám s právníkem o žalobě na tuto firmu a ten po mně chce kopii smlouvy sjednané mezi SVJ a stavební firmou. Bohužel i v tomto případě mi bylo sděleno že na kopii smlouvy nemám nárok. Mohu do ní jen údajně nahlédnout. Proto se chci informovat jaké kopie smluv a dokladů ze zákona mohu chtít po společenství. Zdá se mi divné že bych neměl možnost kontroly co výbor dělá spolu s účetní a já jako vlastník neměl právo kontroly či v případě nějakých soudních sporů neměl právo na kopie dokladů.

Děkuji za odpověď.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil juran, 21. Únor 2009 - 16:58

    Nevidím žádný důvod, proč by Vám SVJ mělo odepřít pořízení kopie smlouvy. V rámci nahlížení do smlouvy máte právo i na pořízení její kopie. Pokud Vám výbor či pověřený vlastník dělá problém s vydáním listin, navrhněte svému právnímu zástupci, ať si listiny vyžádá sám. Ten by měl být schopen asi lépe vyargumentovat odůvodněnost požadavku. Pokud bude SVJ i nadále odmítat součinnost, vzneste oficiální písemnou stížnost. Listiny si samozřejmě může vyžádat přímo soud, ale je jasné, že pro účely posouzení Vašeho nároku a sepisu žaloby byste měl mít smlouvu k dispozici ještě před zahájením řízení.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".