Kontrola výpočtu vyúčtování

Vložil AsiTak, 18. Červenec 2020 - 9:57 ::

Důvodů proč vyúčtování je nesprávné je mnoho. Nicméně mnohokrát vlastník spokojí s ověřením správnosti výpočtu nebo je postačující u reklamace typu „sousedovi“ vrátili o tis. víc než mně a máme odběry podobné… Následující postup, umožňuje zkontrolovat vyúčtování se závěrečným výrokem. Moje vyúčtování Nováka bude asi stejně dobře/špatně jako vyúčtování souseda. Postup je následující:

  1. Předpokládám, že osoba provádějící kontrolu pozná význam uvedených údajů ve vyúčtování.
  2. Vypůjčíme vyúčtování od souseda za stejné období. Budeme kontrolovat služby za SV, UT a TUV.
  3. Zkontrolujeme, zda souhrnné a jednicové údaje SVJ „zelené“ jsou stejné a hodnoty doplníme do tabulky.
  4. Pak z vyúčtování zkontrolovaného bytu Nováka nalezneme počty jednotek odečtů nebo tech. hodnoty bytu a doplníme do sloupce D.
  5. Pak doplníme sloupec E jako násobek sloupců C a D. Sloupec F vyplníme z předpisu měsíčních záloh, pokud nebyla aplikována změna měsíčních záloh během roku. Pokud ano pak sloupec F nevyplníme ale z platebních dokladů dopočítáme přímo roční platby záloh.
  6. Na závěr dopočítáme sloupec H jako rozdíl sloupců G-E a porovnáme výsledek výpočtu s dokladem vyúčtování.
PřílohaVelikost
Kontrola vyúčtování služeb SV, UT a TUV.png32.75 KB
  • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JakTak (bez ověření), 3. Prosinec 2021 - 13:04

Já jsem A
Mám sousedy: B,C,D,E,F, G,H,I,J,K, L,M,N,O,P, Q, …BC
Máme rozúčtovatele XX
Máme předsedu SVJ (ďábla) Q

Soused C tvrdí, že se myje jen na Velikonoce a před 4-tým červencem.
Sousedi H,AD,AX jsou nekontaktní.
Soused N je nekomunikativní.
Soused AH tvrdí, že dokud se nevyřeší jeho problém s nenatřeným radiátorem, bude odmítat veškerou komunikaci s předsedou SVJ a i ostatními vlastníky.

Sousedka G byt pronajímá a její ± jedno jestli byl někdo vyloučen z rozúčtování.
Sousedka O tvrdí, že soused N je „kamarád“ předsedy Q a rozúčtovatele X
Sousedka P tvrdí, že soused H si mění vodoměry sám a že jí kdysi řekl že tam má pouze spojku a že pokud by chtěl předseda Q vidět zapojení, že by ho vpustil až po dání do původního stavu.

Ostatní sousedé (45+) mi svá vyúčtování odmítají poskytnout, protože tam prý jsou jejich osobní informace (podle souseda C je i jeho množství vody citlivou informací, protože by něm prý vypovídala jak často se myje a to on rozhodně zveřejňovat nebude)

Sousedé E,F,K (65+) se mi bojí i jen otevřít.

Soused T (70) mi řekl, že ho předseda Q přede mnou varoval, že ať mu říkám cokoli, že mu chci prý jen vnutit pojištění na „pád ze schodů“ a že mi nemá otevírat ani se se mnou bavit.

Rozúčtovatelská firma XX mne posílá za ďáblem Q, protože se prý mnou nemá upsanou smlouvu o předání údajů. Poskytne mi správní poplatek 160Kč kopii mého vypúčtování nebo mi ho za 60Kč nechá „nahlédnout“.

Předseda Q mi oznámil, že nemá know-how rozúčtovatele XX ani páku na něj a pokyn předat mi podklady je údajně s odkazem na GDPR podmíněn výslovným písemným souhlasem všech členů SVJ (včetně H a N). A jestli se mi to nelíbí, ať se soudím a víc, že mi k tomu už neřekne, protože jsem podle něj otrapa.


první krok: jak mohu zkontrolovat, že soused H a N nebyl vyloučen z rozúčtování,

když podle spolčného vědomí hodně dalších sousedů údajně H a N mají mega-spotřebu vody? (soused N si denně natahuje hadici z okna a oplachuje si auto horkou vodou)

Pokud je ke kontrole potřeba „vyúčtování od souseda H za stejné období“ – a soused H mi ho nebude chtít vůbec ukázat, je jeho vyúčtování podkladem, který mi má doložit podle zákona SVJ?

Děkuji

Vložil JarekSVJ, 18. Červenec 2020 - 21:13

AsiTaku prosím napiš mě alespoň 5 důvodů, kdy by mohlo být vyúčtování nesprávné. Děkuji.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".