Komunitní Energetika pro SVJ - využití elektrické energie z FVE pro byty v rámci vytového domu

Vložil Luka_CVUT_FEL, 18. Srpen 2022 - 10:48 ::

Dobrý den,

jsem studentem postgraduálního studia oboru Ekonomiky a řízení energetiky na fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze.

Tématem mé disertační práce je současný stav legislativy a možností využití sdílené FVE umístěné na bytovém domě v rámci členů SVJ.

Skrze tento koncept je možno efektivně využívat lokálně vyrobenou elektrickou energii, zvyšovat energetickou soběstačnost bytového domu, a v některých případech markantně snížit koncové platby za elektrickou energii, což je zejména v dnešní turbulentní době energetických trhů váženým benefitem.

V současné době probíhá kvalitativní šetření a sociální průzkum, zdali by o tento inovativní koncept měla SVJ na území ČR zájem.

Obracím se na Vás s žádostí o Vaše případné krátké vyjádření či možnost provedené krátkého rozhovoru/před­stavení konceptu energetické komunity pro bytové domy.

Děkuji za reakce a přeji krásný den

Ing. Lukáš Janota

  • FVE

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil FVE (bez ověření), 22. Srpen 2022 - 7:57

Pane elektrotechniku,

s představením konceptu energetické komunity pro bytové domy souhlasím.

Vložil Luka_CVUT_FEL, 24. Srpen 2022 - 11:19

Dobrý den,

zdali máte zájem o bližší představení a realizaci prvotního rozhovoru o možnostech komunitní energetiky pro SVJ, tak mě prosím kontaktujte na email lukas.janota@fel­.cvut.cz.

Poprosím Vás o základní údaje o vašem SVJ – adresa, rozsah.

Přeji hezký den

Janota

Vložil petrsv, 22. Srpen 2022 - 6:43

Věřím, že až bude firma, která bude schopna pro bytový dům vše vyřídit a instalovat, tak budeme mít na střeše FVE a někde dole baterie, do kterých se budou cpát přebytky a jindy z nich zase brát. Aby bylo tolik energie, že by se mohla posílat mimo SVJ, to si zatím nemyslím.

Vložil Luka_CVUT_FEL, 24. Srpen 2022 - 11:25

Dobrý den,

zdali máte zájem jako SVJ o podrobnější informace o konceptu sdílení energie či možnostech pilotního projektu, neváhejte mě kontaktovat na email lukas.janota@fel­.cvut.cz.

Přeji krásný den

Ing. Janota

Vložil Tony, 19. Září 2022 - 21:58

Na uvedený mail jsem se ozval – zatím (dva týdny) bez odpovědi. T.

Vložil Pavel II (bez ověření), 21. Srpen 2022 - 15:46

Určitě bych neinvestoval do zařízení umožňující odebírat část energie z jiných zdrojů než je můj smluvní dodavatel případně z vlastní výroby, kterou ale neplánuji, protože v červenci v poledne mám minimální spotřebu a ve stejný čas v lednu FVE nedá skoro nic. Vřele doporučuji tento studijní materiál https://www.youtube.com/watch…

Vložil Luka_CVUT_FEL, 24. Srpen 2022 - 11:30

Dobrý den,

děkuji za Váš názor, ale nemohu s Vámi souhlasit. Sesouhlasení průběhu spotřeby BD a výroby FVE je otázkou technicko-ekonomické optimalizace a následné možnosti nakládání s přebytky EE.

V případě nevhodného dimenzování špičkového výkonu lokálního mikrozdroje je pravda, že celková samospotřeba EE v rámci BD bude nízká a celkový projekt bude ekonomicky nerentabilní.

Pokud by Vás zajímalo více, neváhejte mě kontaktovat na email lukas.ja­nota@fel.cvut­.cz

Přeji Vám krásný den

Ing. Janota

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".