kompetence revizní komise B.D.

Vložil 031957, 5. Srpen 2009 - 14:40 ::

Pracuji v našem Byt.družstvu ještě s 2 členy jako revizní komise. Jsem jejím předsedou. Neustále máme problémy s předsedkyní B.D.,která se chová jako majitel.provádíme v současné době revitalizaci domu,která je téměř u konce.Ve výběr.řízení byla vybrána stavební firma, ale předsedkyně po 3měsících přišla s tím, že se rozhodla pro jinou firmu aniž uvedla jediný rozumný důvod proč.Dál byla nadpoloviční většinou členů odsouhlašená kombinace barev fasády žluto/hnědá,se kterou ono nesouhlasila a výsledek:žluto tmavá/světlerů­žová/tmavorůžo­vá/sv.žlutá,prý to tak schválil staveb.úřad.Ale někdo to tam musel předložit ten návrh,že?Jako v cirkuse.Vyměnila zámek na informační vitrině a nikomu jinému nedá klíč.Byla žádána písemně i ústně nejméně 1/2 roku o dání klíče,nakonec na vlastní náklady jsem odstranila původní zámek, dala nový a druhý klíč předala přesedkyni.Ta tvrdí, že překračuji své kompetence,revizní zprávy nesmím dát do vitriny, ale prý pouze je mohu přečíst na schůzi,obává se vždy zjištěných nedostatků,které stejně představenstvo neodstraní.Jednou zprávu dokonce pozměnila a je toho podstatně víc. Jak se můžeme bránit či zamezit jejímu jednání? Jakou kompetenci tedy má revizní komise? Překročila jsem výměnou zámku nějaké pravidla?Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Bobule (bez ověření), 5. Červen 2010 - 17:21

  Pokud je vitrína přístupná nečlenům společenství, tak tam skutečně listiny vystavovat nemůžete.

  Pokud je např. v zasedací místnosti společenství přístupné jen členům, pak proti vystavení listin nelze nic namítat.

  Už se to zde řešilo.

  Bobule

  Vložil Anonymousss X (bez ověření), 5. Červen 2010 - 16:58

  pokud má vysokoškolské vzdělání a podporu správce je naprosto Vše v pořádku.

  Vložil qap, 5. Červen 2010 - 16:15

  Vaše pí předsedkyně patrně má tejnou školu drzosti jako předseda náš, kteý nechal odvolat revizní komisi, protože se mu s ní špatně spolupracovalo a protože mu ztěžovala práci. Nyní je to tak, že nová revizní komise „výborně spolupracuje s výborem“ a předsedkyně RK je dodavatelkou firmy, která by měla realizovat zateplování a opravy domů za víc jak 10 milionů korun. v předminulém volebním období musela odstoupit i s předsedkyní, protože se prokázala zpronevěra peněz, v čemž byl namočen i současný předseda SVJ – zcizené peníze museli vrátit. To je spolupráce! Jedna radost. Ostatní sice reptají, ale hlavně že nemusejí dělat nějakou funkci.

  qap.

  Vložil Anonymous, 5. Červen 2010 - 16:37

  Taky bych potřebovala Vaší školu drzosti, qape.

  Vložil qap, 14. Únor 2012 - 5:48

  Ona to není moje „škola drzosti“, já a většina spoluvlastníků jsme tou drzostí zaskočeni, protože tak běžně neuvažujeme. Asi je třeba jít na nějaké doškolení, aby jsme preventivně viděli ve všem a za vším lumpárnu a zlodějiny.

  Vložil lake, 6. Srpen 2009 - 6:11

  Přečtěte si stanovy vašeho bytového družstva. Jako člen revizní komise je jistě máte. I v tomto případě platí: předseda a představenstvo dělá to, co mu členové družstva dovolí.
  lake

  Vložil Pavel, 6. Srpen 2009 - 9:17

  Za přečtení stojí i § 244 Obchodního zákoníku.

  Kontrolní komise má nejen velká oprávnění ale i velkou odpovědnost: Obchodní zákoník postupně § 244/8 a dále 243/8 až dojdete k § 194. Co se dočtete v § 194 (zejména odst. 5 a 6) Vás asi nepotěší. Ve stanovách se to obvykle neuvádí, ale podle Obchodního zákoníku to platí.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".