kompenzace od stavební firmy jako předmět daně

Vložil magico, 14. Březen 2011 - 15:40 ::

Dobrý den,mohu mít dotaz? Jedno ze Společenství vlastníků které spravujeme, obdrželo v průběhu roku 2010 od stavební firmy, která v jejich blízkosti staví administrativní budovu, kompenzace (cca 250 tis.) za hluk a špínu způsobené těmi stavebními pracemi. Celá kompenzace by měla být zahrnuta do výnosů a stát se předmětem daně. Zástupkyně SVJ mi položila dotaz, zda se lze nějakým způsobem vyhnout zdanění té zmiňované kompenzace…a to je i můj dotaz na Vás.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem

magico

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 14. Březen 2011 - 16:21

  Poskytujete málo informací pro přesnou odpověď.

  Hodně bude záležet na smlouvě, která je asi sepsána.

  Pokud by šlo o kompenzaci za špínu, dovedu si představit, že SVJ má zvýšené náklady na úklid a smluvně bude dohodnuto, že kompenzace za špínu náleží SVJ. Pokud by vznikl kladný rozdíl, tak má SVJ možnost využít § 20/7 ZDP tj. uplatní položku snižující základ daně až o 300 000 Kč.

  U hluku by kompenzace měla náležet vlastníkům, protože ti jsou hlukem obtěžováni, nikoliv SVJ (pokud nemuselo SVJ dělat nějaká protihluková opatření např. folie na sklo atd.).

  No a pokud by celá kompenzace byla za špínu… :-))

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".