Komíny, komínové vložky

Vložil Lubomír Stavěla (bez ověření), 1. Září 2019 - 16:43 ::

Jsme společenství vlastníků.V sou­časné době provádíme výměnu komínových Al-vložek za nerezové. Původní komín je z r.1941, vybaven cihlovou vložkou. Na komín byl po dobu 20-ti let napojen kotel na tuhá paliva. Po plynofikaci byly instalovány Al-komínové vložky a průtokové ohřívače.Někteří vlastníci však mají el.kotle a vložky se u nich nemění.Požadují nyní finanční vyrovnání za nerealizované vložky.Výměna probíhá se sohlasem 75%vlastníků. Mají nárok na finační vyrovnání? Patří prostor komína s nově instalovanou vložkou ke společným částem domu, nebo ke vnitřnímu vybavení bytu.Spor vedeme ohledně nařízení vlády č.366 část třetí(společné části nemovité věci),paragraf 5 bod c. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Marx (bez ověření), 23. Září 2019 - 9:00

  Dobrý den, komíny v drtivé většině nejsou ve vlastníctví BJ (netvrdím, že i ty vaše). Jak radí ostatní, podívejte se do toho co vlastní BJ. Vycházim z toho, že nepatří a tím tedy nemají nárok na finanční vyrovnání. A ani není třeba: nahlaste vašemu správci, který vám dělá účetnictví, kterých bytů se výměna týká. Těm se to pak projeví v ročním vyúčtování fondu oprav. Těm, kterým se to nedělalo, nebude nic účtováno. Příklad: máte 12 bytů a 3 z nich mají el. ohřívač. Celková částka na výměnu vložky se sice vezme z fondu, ale rozpočítá se jen 9-ti bytům.

  Vložil Elena (bez ověření), 3. Září 2019 - 20:09

  „Spor vedeme ohledně nařízení vlády č.366 část třetí(společné části nemovité věci),paragraf 5 bod c.“

  Co je nejasného na uvedeném ustanovení?

  Vložil precedens, 3. Září 2019 - 20:01

  Směrodatné je rozdělení domu dle PVB. Pokud tam mate uvedeno, že vlozky vlastní vlastníci jednotek, tak byste primarně nejdříve museli změnit PV na KN tak že vložky jsou společná část aby jste mohli zákonně čerpat z účtu SVJ. V opačném případe by se někteří vlastníci vědomě bezdůvodně obohacovali.

  Vložil Omar (bez ověření), 23. Září 2019 - 9:45

  „Směrodatné je rozdělení domu dle PVB.“

  Ano, pokud není v rozporu s kogentní právní úpravou.

  Vložil aa (bez ověření), 1. Září 2019 - 17:06

  Do které části patří komín lze najít v Prohlášení vlastníka. Platí to, co je v Prohlášení vlastníka. Pokud tam o komíně nic není, platí nařízení vlády.

  Vložil MartinII, 3. Září 2019 - 9:20

  Sice přesně nerozumím, že se něco někomu nemění „Někteří vlastníci však mají el.kotle a vložky se u nich nemění“

  ale tak jak tomu rozumím, tak navrhuji řešení, že paní účetní „odečte/započte finanční podíl“ jen těm, komu se bude něco měnit.

  Textu „Požadují nyní finanční vyrovnání za nerealizované vložky“ rozumím tak, že by jim to účetní software započetl, a potom by se jim „nějak“ vracely peníze.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".