Komín

Vložil bohuslavteska@seznam.cz (bez ověření), 7. Leden 2021 - 11:03 ::

Náš pokoj protíná komín který je již léta nefunkční (zůstatek po společné kotelně domu) . Jak jsem zjistil podle kupní smlouvy tak metry které komín zabírá máme započítány v podlahové ploše
. Chceme proto požádat společenství vlastníků jednotek o jeho odstranění . Jednak zabírá asi dva metry čtvereční a počítá se do podlahové plochy pro vytápění. Děkuji za radu Bohouš.

  • prohlášení vlastníka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil . (bez ověření), 10. Leden 2021 - 13:43

A co sousedi pod vama a nad vama, ty metry mate z prohlaseni vlastnika nebo odkud soudite, ze se vam zapocitaly do plochy bytu pro vytapeni?

Pokud je komin soucasti projektu pri stavbe domu, pochybuji, ze ho muzete jen tak odstranit, kdyz na nej jsou pravdepodobne navazany stropy…

Vložil adviser, 8. Leden 2021 - 12:58

A ty metry máte započítány kde? V kupní smlouvě? Kupní smlouva je dokument o dohodě mezi prodávajícím a kupujícím. Obě strany se zavazují svým podpisem, že akceptují její obsah a zavazují se k jejímu plnění. Zda ovšem smlouva obsahuje pravdivé nebo přesné údaje je věc druhá. „Metry“ vašeho majetku jsou uvedeny v prohlášení vlastníka a zapsány na katastrálním úřadě.

Jinak se setkávám s běžnou praxí realitních portálů, že nabízejí k prodeji byty s nereálnými parametry (příslušenství spadající do společných prostor domu, neodpovídající plochy zástavby, jinou dispozici než je ta zapsaná – ono vypadá opticky v inzerátu lépe 2+kk než skutečné 1+1 atp.)

Vložil xyz (bez ověření), 7. Leden 2021 - 11:54

Musíte se podívat do Prohlášení vlastníka co se tam o komínu uvádí. Nemůžete se jen tak ze své vůle rozhodnout, že požádáte o odstranění. Co je uvedené v kupní smlouve je zcela nepodstatné. Podstatné je to, co je uvedené v Prohlášení. Podle toho lze pak navrhnout nějaké řešení.

Vložil Petr87, 7. Leden 2021 - 18:25

Samozřejmě že váš předřečník může jen tak ze své vůle požádat o odstranění.

Druhá věc je, že je poněkud nepravděpodobné, aby mu bylo odstranění schváleno.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".