Kolik procent na čipy?

Vložil Anonymous, 15. Září 2008 - 11:21 ::

Chtěl bych se zeptat, kolik si myslíte že je potřeba procent hlasů na schválení nákupu a instalace čipového otevírání dvěří?

Je potřeba 75%? Jde o rekonstrukci? Nebo jde o pouhou investici do nějakého zařízení?

Bylo by v případě neschválení možné zařízení koupit jen za peníze těch co byli PRO instalaci?

P.L.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil pop615, 15. Září 2008 - 13:28

  Dobrý den, přesně to záleží zřejmě na tom, jak máte postaveny stanovy SVJ, vycházím-li ze vzorových stanov pak,jde-li o stavební úpravy spočívající v modernizaci, rekonstrukci a opravách společných částí domu, jimiž se nemění vnitřní uspořádání domu a zároveň velikost spoluvlastnických podílů na společných částech domu, postačuje souhlas nejméně tříčtvrtinové většiny všech členů společenství. Zde ovšem není jasné, zda by šlo o stavební úpravy, pokud ano, pak by byla zapotřebí 3/4 hlasů. Pokud ne, šlo by pouze o usnesení a tam je podmínka jen nadpoloviční většina přítomných na shromáždění.

  K druhé otázce: ne nebylo by to možné. Buď je schválení platné a nebo je to neschválené, žadná mezimožnost neexistuje. I kdyby si to ta menšina koupila ze svého a naistalovala, pak by to instalovala a zasahovalo do majetku, který patří podílově všem,tedy neoprávněně by nákladala a zasahovala do vlastnických práv ostatních spoluvlastníků.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".