klíče od vchodu

Vložil Anonymous, 29. Srpen 2009 - 9:22 ::

Dobrý den chtěl bych poradit , koupil jsem byt do os. vlastnictví a domovník mi nechce dát klíč od zadního vchodu, s tím že to nikdo nazamyká a že se tam pak zdržují cizý osoby, že se tak rozhodlo na domovní schůzi. O náš vchod se stará bytové družstvo INSTAL. Já bych ten klíč využíval, proto že tam mám sklep a chci si tam dávat kola a máme to blíž do centra města a nemusíme obcházet celý dům ve tvaru hokejky. předem děkuji za vyřízení Mašlonka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 29. Srpen 2009 - 10:01

  Vážený pane Mašlonko, a ostatní,

  všichni vlastníci mají stejná práva ke společné věci. Z uvedeného vyplývá, že mají právo mít i klíče od všech dveří ve společných částech domu vyjma těch, které jsou do místností se zvláštním určením (zdroje tepla, strojovny výtahů, apod.), kam je dovolen vstup pouze osobám oprávněným; dále pak např.prádelny a sušárny, kam je vstup řešen „vnitřním předpisem“ (pravidly) daného SVJ.

  Družstvo INSTAL či „domovník“ se svým tvrzením „že to nikdo nazamyká a že se tam pak zdržují cizý osoby, že se tak rozhodlo na domovní schůzi“ neobstojí, jelikož lze zabránit NEZAMYKÁNÍ technickými prostředky:

  • opatřit dveře samozamykacím mechanicko mechanickým zámkem s kováním vně koule, uvnitř klika (pozn.: je zaručen požadavek bezpečnosti při nutném úniku z domu například při požáru, kdy lze uzamčené dveře otevřít pouze klikou, při vstupu do domu je nutné užít klíč),
  • instalovat na dveře samozavírač.

  Matějka

  Vložil Mašlonka (bez ověření), 29. Srpen 2009 - 12:51

  Moc děkuji že jste se tak rychle ozval. Mohl by jste mi říct kdyby mi i přesto nechtěli dát ten klíč jak bych měl postupovat abych neporušoval zákon nebo kdyby jste mě odkázal na co bych se mohl podívat a opřít o nějaký zákon nebo předpis. děkuji Mašlonka

  Vložil Matějka Jaroslav, 29. Srpen 2009 - 13:15

  Vážený pane Mašlonko,

  své právo naleznete v zákoně č.72/1994 Sb., např.ustanovení §2 písm.g), §5.odst.4, §6 odst.1 písm.c),§7, §8, §12, §13, §14, a další.

  Z uvedených ustanovení vyplývá, že žádný vlastník a ani člen výboru či „správce“ nemůže bránit jinému vlastníku ve využívání společné věci = společných částí domu, v daném případě chodeb, schodišť či vstupních dveří do domu – ikdyž se jedná o „zadní vchod“.

  Matějka

  Vložil Mašlonka (bez ověření), 29. Srpen 2009 - 13:51

  Moc děkuji . Mašlonka

  Vložil lake, 29. Srpen 2009 - 14:33

  Pane Mašlonko,

  Pro Vás jako vlastníka bytové jednotky je zcela jedno, co si odhlasovala „domovní schůze“. Na takové schůzi se zúčastňují pouze družstevníci-nájemci družstevních bytů a cokoliv je tam schváleno, platí pouze pro ně, nikoliv pro vlastníky.

  Poučte tedy v tomto smyslu domovníka. Nejlepší bude, pokud jej navštívíte v doprovodu jiné, jemu neznámé osoby. Jakmile domovník připustí, že má klíč, avšak odmítá Vám ho vydat, Váš průvodce si jeho slova doslovně zaznamená na připravený papír. Pak si od něj vyžádejte i křestní jméno a datum narození. Sdělte mu, že na něj podáte trestní oznámení, protože Vám brání v řádném užívání Vašeho majetku. Požádejte ho, aby prokázal, zda má od změstnavatele písemný příkaz nevydávat klíče vlastníkům.

  Pokud nic takového nemá, sdělte mu, že mu ponecháváte pět minut na rozmyšlenou, než se odeberete na policejní služebnu podat trestní oznámení na jeho osobu.

  Snad to pomůže. Napište pak, jak jste dopadl.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".